Rechtstreeks naar inhoud gaan

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Soundcloud
  • 'Sleutelstad.nl Nieuws' rss feed
  • banner Banner%20Diemen.png

Sassenheim - 25 juni 2012, 11:22 -

|

Minister Schultz van Infrastructuur en Milieu verlaagt de snelheid op de A44 ter hoogte van de Kaagbrug naar 100 km/u. De weg wordt door weggebruikers als smal ervaren, onder andere omdat er op dat deel van de A44 geen vluchtstroken zijn. De minister komt met de verlaging na kamervragen in verband met eerdere ongelukken.

Reacties

jo.schaven
Stuur jo.schaven een mailtje
25 juni '12, om 18:45

Waarom niet tot kruispunt Den-Deijl in wassenaar.Dat zou heel veel hinder schelen voor de bewoners nabij de brug over de Oude-Rijn. 80 KM zou nog beter zijn. Informeer eens bij de heer Vos van Rijkswaterstaat die krijgt regelmatig de klachten van omwonenden.

Leidenaar 25 juni '12, om 19:25

Beste Jo,

De 'overlast' van de omwonenden staat toch niet in verhouding met de vele miljoenen verkeersbewegingen die jaarlijks in beide richtingen over dit stuk weg plaatsvinden? Hou toch op.

Als omwonenden er last van hebben verhuizen ze maar lekker naar een vrijstaand huis in het oosten van het land. Zo midden in de randstad kun je dergelijke eisen niet stellen. Wat te denken wat voor gevolgen een vermindering van de maximum snelheid betekend voor het verkeer. Alleen al de verkeersdoorstroming vanuit Den Haag zou hierdoor dramatisch vastlopen met name in de spits. Om over de eventuele economische nadelen maar te zwijgen.

Als je denkt dat ik makkelijk praten heb, ik woon zelf hooguit 30 meter van de betreffende snelweg verwijderd met geen enkel gebouw ertussen. Overigens ervaar ik zelf er geen enkele hinder van de snelweg.

jo.schaven
Stuur jo.schaven een mailtje
25 juni '12, om 19:56

Leidenaar,
De overlast is niet alleen het geluid maar vooral het gedreun van een niet goed gemaakte brug. Geef uw telefoonnummer en kom eens luisteren dan praat u wel anders. Rijkswaterstaat erkent overigens de klacht.

Leidenaar 25 juni '12, om 20:29

Beste Jo,

Ik miste wat informatie in je eerdere post. Het gedreun van de brug is inderdaad flink hinderlijk (vaar er wel eens onder door) maar een verlaging van de maximumsnelheid zal het probleem nauwelijks verhelpen. De Oude Rijnbrug is flink verouderd. Ten tijde van de bouw is er nooit rekening gehouden met de toename van het aantal verkeersbewegingen over dit traject en met name deze brug. Voorzorgsmaatregelen binnen de constructie van de brug zijn niet terug te vinden.

Toch blijf ik de mening toegedaan dat het belang van enkele omwonenden niet boven die van de weggebruikers moeten worden gesteld door een verlaging van de maximumsnelheid te realiseren. Wel zou er moeten worden gekeken naar aanpassingen van de brug en betere geluidsisolatie van de woningen in de directe omgeving waar de hinder ondervonden wordt en vastgesteld is.

eric vtg 25 juni '12, om 20:55

@Jo en Leidenaar:
Rijkswaterstaat erkent klachten, maar doet er dus niets aan...
Lijkt me dat een klachtenprocedure plus inschakelen van de Landelijke Ombudsman een logische stap is.
Zowel Jo als Leidenaar hebben groot gelijk.
De snelheid terugbrengen zal amper helpen. Ik woon vlakbij de Churchillbrug. Metingen hebben uitgewezen dat het langsdenderende vrachtverkeer (en dat is hier 's nachts rond de 80 KM, terwijl 50 is toegestaan!) teveel trillingen veroorzaakt. Gevolg: scheuren in de muren plus ramen die staan te trillen in de sponningen. Sterker nog: de gemeente heeft vastgesteld dat de maximale toegestane sterkte van trillingen en geluidwaardes ruimschoots worden overschreden, maar staat machteloos omdat Rijkswaterstaat verdomt om - net als kennelijk bij Jo - iets aan de situatie te veranderen. Het wegdek van de Churchillbrug is zwaar versleten, is bovendien niet toegerust om het huidige zware wegverkeer te verwerken en de klep rammelt aan beide kanten.
Bij Jo zal dat niet anders zijn. Maar zwaar vrachtverkeer zorgt ook bij 50KM bij een ondeugdelijke brug voor veel overlast.
Ik kan me heel goed indenken wat Jo dagelijks meemaakt. De oplossing ligt niet in het verminderen van de snelheid, maar het aanbrengen van een nieuwe brug / nieuw brugdek die enige decennia meekan.

J. Tol 26 juni '12, om 20:55

Een vreemde discussie van jullie! Het gaat hier niet om geluidsoverlast of gedreun, maar om de verkeersveiligheid die, na enkele ongevallen, in het gedrang is gekomen omdat men met een te hoge snelheid over een onoverzichtelijke en te smalle brug raast. Verlaging van de maximum snelheid zal leiden tot een veiligere situatie. Goed voor iedereen, of ben ik gek?

frankieboy 26 juni '12, om 21:07

Inderdaad is de brug over de Kaag niet zo veilig. Als automobilist voelt het alsof je een trechter in rijdt. Verlaging van de max.snelheid is dus terecht.

Als de Rijnlandroute volgens het tracé Zoeken naar Balans wordt aangelegd zal ook tussen Wassenaar en Oegstgeest de max.snelheid worden verlaagd naar 100 km/u. Van een 120 km-weg blijft dan nog maar weinig over.

Als daarbij ook nog de afslag Leiden-Zuid wordt behouden gaat de snelheid zelfs omlaag naar 80 km/u omdat anders de afslagen Maaldrift, Leiden-Zuid en Leiden-West te dicht bij elkaar liggen. Maar dat plan zal het waarschijnlijk niet halen.

Leidenaar 27 juni '12, om 11:44

@J. Tol:

Blijkbaar bestaat er noodzaak om ook een ander deel van dezelfde snelweg ter discussie te stellen en niet zonder reden, me dunkt.

Ik kan me de aanpassing van de maximum snelheid wel voorstellen. Persoonlijk heb ik geen probleem met de versmalling. Je kan probleemloos in de versmalling een vrachtwagen inhalen. Echter, zo'n versmalling verwacht je niet zo snel op een dergelijke snelweg.

Het enige waar ik me druk om maak is dat mensen snel boven op de rem trappen omdat ze 'te hard' rijden. Zeker wanneer het druk is kan dit tot diverse problemen als file of zelfs ongelukken leiden.

Is bij deze versmalling trouwens niet enige jaren geleden een vliegtuigje die vervoerd werd flink beschadigd?

  • banner banner%20hulpstudent.gif
  • banner twitter.png