Doek valt voor Ons Cafeetje na derde inbraak
Joris de Bruin van 2P Plus Reclame uit Leiden maakte een speciale print voor Marina om het kapotte raam mee af te dekken. Erop staat een boodschap aan potentiële inbrekers: "Alles wat ik aan waarde had, hebben je collega's al meegenomen". (Foto: Emile van Aelst).
Oplopende boetes wegens het overtreden van het rookverbod en de inbraak van afgelopen weekeinde zijn de druppel voor caféhoudster Marina Bosman van 'Ons Cafeetje' aan de Korevaarstraat. De zaak gaat dicht. In de nacht van zaterdag op zondag brak een veelpleger in bij haar café, maar werd op heterdaad betrapt door Bosman die boven de zaak woont. Ze belde 112 en terwijl de inbreker nog binnen zat, stond de politie al voor de deur. De man weigerde naar buiten te komen, zelfs nadat de politie twee keer in de lucht schoot en zelfs een keer naar binnen. "Die kogel had door z'n hart moeten gaat", zegt de zwaar aangeslagen Bosman stellig.
Jaap van Sandijk spreekt met Marina Bosman over de inbraken, het rookverbod en haar besluit om de handdoek in de ring te gooien.
Marina Bosman verwierf landelijk bekendheid door haar strijd - als kleine caféhoudster - tegen het rookverbod. Uiteindelijk leek ze dat pleit te winnen door de versoepeling van het verbod voor kleine café's. Probleem voor Bosman is echter dat ze haar zaak niet alleen kan runnen en voor kroegen met personeel geldt nooit een ontheffing. Omdat de asbakken toch op tafel bleven, kreeg ze al een boete van 2400 euro. Een volgende boete valt twee keer zo hoog uit. Teveel voor het kleine cafeetje.
Bosman had haar hoop eerder gevestigd op de verkiezingen van 12 september. "Van de PVV mag je gewoon roken in de kroeg als je maar een waarschuwingsbord ophangt". In de hoop dat de partij van Wilders na de verkiezingen weer een belangrijke rol gaat spelen, wilde ze in elk geval nog een paar maanden doorgaan. Na de laatste inbraak geeft ze de strijd nu op: "Als je werkt dan zal je bestolen worden. En als je niet bestolen wordt, dan word je beboet".









jammer weer een gezellige horecazaak weggepest met regeltjes en boetes sterkte wijfie
Nou, het doek valt....??? het was idd een spontane uitspraak én ik was toen zeker (en ben nu nog) erg moe van alles!! Ik zeg in het interview ook "ik dénk het wel..." en idd die zondagochtend... zei ik het ook, nu kap ik ermee!!... Maar direct ná het interview heb ik óók gezegd: Het is nog géén vrijdag!! Er kan nog van alles gebeuren! En ik heb met Slachtofferhulp gesproken, met familie en vrienden en vriendinnen, en ik héb (eindelijk) opgeruimd!! Huilend natuurlijk, maar het is min of meer opgeruimd! En het staat vol op FB, van alle gasten, vol met medeleven en sterkte wensen én er staat op mijn Facebook dat Sissi weer terug is van vakantie... en dat ik er dus vrijdag gewoon ook maar ben...maar het is wel lastig!! Overdag gaat het weer redelijk maar zojuist sloegen de buren met de deur... toen ging mijn hart weer 220!! Ik ga dit weekend gewoon gezellig open en dan kijk ik wel of ik de Nachten overleef!! Want dát is het punt! Komt er weer iemand die mijn centjes weer op wil halen?? Slaap ik wel en kan ik het dan allemaal nog wel aan? September ja, de Verkiezingen!! En eigenlijk niet eens om alleen het rookverbod... laten we ook wat strenger straffen! Zéker bij Veelplegers!! En die HOEVEN niets meer af te staan.. alles wordt ze gewoon meteen AFGENOMEN en TERUGGEGEVEN aan de rechtmatig eigenaar!! Vrijdag dus op zeker... Lekker Gezellig, Gewoon weer naar Huis!
Nou, het doek valt....??? het was idd een spontane uitspraak én ik was toen zeker (en ben nu nog) erg moe van alles!! Ik zeg in het interview ook "ik dénk het wel..." en idd die zondagochtend... zei ik het ook, nu kap ik ermee!!... Maar direct ná het interview heb ik óók gezegd: Het is nog géén vrijdag!! Er kan nog van alles gebeuren! En ik heb met Slachtofferhulp gesproken, met familie en vrienden en vriendinnen, en ik héb (eindelijk) opgeruimd!! Huilend natuurlijk, maar het is min of meer opgeruimd! En het staat vol op FB, van alle gasten, vol met medeleven en sterkte wensen én er staat op mijn Facebook dat Sissi weer terug is van vakantie... en dat ik er dus vrijdag gewoon ook maar ben...maar het is wel lastig!! Overdag gaat het weer redelijk maar zojuist sloegen de buren met de deur... toen ging mijn hart weer 220!! Ik ga dit weekend gewoon gezellig open en dan kijk ik wel of ik de Nachten overleef!! Want dát is het punt! Komt er weer iemand die mijn centjes weer op wil halen?? Slaap ik wel en kan ik het dan allemaal nog wel aan? September ja, de Verkiezingen!! En eigenlijk niet eens om alleen het rookverbod... laten we ook wat strenger straffen! Zéker bij Veelplegers!! En die HOEVEN niets meer af te staan.. alles wordt ze gewoon meteen AFGENOMEN en TERUGGEGEVEN aan de rechtmatig eigenaar!! Vrijdag dus op zeker... Lekker Gezellig, Gewoon weer naar Huis!
Neem gewoon een hond, een rottweiler oid, dan komt er geen inbreker meer binnen. Nog gezellig ook. Gelijk van het gezeik af. Hoef je ook minder eten weg te gooien, alleen 3x per dag laten poepen. Tenzij er een hondenverbod in kroegen bestaat.
Inbraken, overvallen en dat soort kansloze dingen moeten we keihard aanpakken. Sterkte Marina, je sleept je er wel doorheen. Ik weet zeker dat het een gezellig café blijft zoals het al jaren is.
goedzo wijfie thats the spirit laat je niet gek maken je kan het , ik weet dat je er soms moedeloos van wordt al die regeltjes boete,s en inbraken maar laat ze niet winnen blijf vechten "trots op je"
Wel huilie huile doen over de matige aanpak van een inbreker en ondertussen klagen over de boetes voor het moedwillig negeren van het rookverbod.
Dan ben je lekker hypocriet bezig zeg.
De gemiddelde pakkans van een inbreker is op dit moment in Nederland 8 procent. En als zo iemand dan gepakt wordt (zoals nu) zijn de straffen zodanig dat iemand weer vrij rond loopt, als de slachtoffers nog nauwelijks zijn bijgekomen van de schrik. Het heeft voor de politie en politiek nog nauwelijks prioriteit, terwijl de impact voor de slachtoffers groot is.
Ik ben benieuwd welke serieuze politieke partij hier nu eindelijk eens een speerpunt in de verkiezingen van gaat maken.
Als het slecht afloopt met een bedrijfje is het dus de schuld van anderen? Veel andere cafés kunnen wel blijven bestaan. Aan wie ligt dat dan? Zou het misschien iets met de bedrijfsvoering te maken kunnen hebben?
tja een kroeg krijgt de gasten die, die verdient ... nee dat is flauw maar er zit altijd meer achter ik denk dat "de kop" vol zit en dan is 't "tap-toe", jammer voor de gasten of toch misschien ook niet :)
Leienaar, je hebt helemaal gelijk. Mw de eigenaresse heeft in alle media verkondigd zich niet aan de wet te houden en de klanten te laten roken. Inbrekers houden zich ook niet aan de wet, dus ja...
Zal het missen als ik in de late avond langs dat kroegie op de hoek rijd. Was altijd reuze gezellig als er weer een dronken klant kotsend de taxi in rolde.
Heeft Marina weer tijd om te zingen en aan te schuiven aan de tafel van... hoeveel ook al weer?
daar heb je haar weer hoor marina de aansteller!
ik sluit me totaal achter pops aan
er word daar volop gesnoven en niemand houd zich daar aan de regels
marina tog wat moeten leiden nou met jou met je barretje
groetjes en ps neem gewoon een goede verzekering sgat! of nee marina stopt alles in der eigen zak
Nou wat heerlijk!!! Al deze reacties!! Ik kan me idd nog herinneren dat vóór de Tafel van 5 (pops!!?? Wie ben je eigenlijk?? of durf je dat niet te zeggen..Popsie??) van start ging er al berichten gingen over het handen zwaaien van Daphne terwijl de 1e uitzending nog niet eens geweest was!!! Knap hoor...was jij er zeker 1 van Popsie?? Kotsende Gasten??? Waar?? Bij Mij?? Owh je bedoeld die ene die idd stomdronken uit een andere kroeg was gezet en die de taxi niet mee wilde nemen en dus door MIJN Gasten naar huis is gebracht en in bed is gelegd???? Terwijl er bij mij niet eens 2 Eurie omzet is gemaakt??? 0.00 Euro??? Iemand die zich dus ergens voor een vermogen heeft laten vollopen.. door de taxi er bij MIJ is uitgegooid en die door MIJN Schatten in bed is gelegd??? Bedoel je die?? Popsie????? Bedoel je die???? Sufferd die je bent!!!!!! @ Leinenaar: Jij bént inbreker of nog nooit beroofd.,of je hebt een uitkering?? Ik heb iig als 1 van de weinige OPENLIJK gestreden en GEDEELTELIJK gewonnen!! Balkenende wilde dat WIJ (ondernemers) de schouders eronder zouden zetten en IK dééd dat.. het is NU alleen TE DRUK in de bar voor iemand ALLEEN!!! En dát is weer discriminatie!! Dat vind het Meldpunt voor Discriminatie ook (waar ik me heb aangemeld) alleen zij zijn geboren en getogen en worden onderhouden door Onze Overheid en zij mogen dus alle gevallen voor Discriminatie aanpakken alleen NIET tegen de OVERHEID ZELF!! Erg hè? Maar Marina blijft staan voor haar principes!!! Dat dan weer wel!! En ik beroof overigens niemand!! Ik ZORG voor werkgelegenheid!! Straks zit ik thuis met een uitkering... ook goed.. ik hoop dat jij daar dan voor werkt!! Ik had het liever zélf verdient!! @ Kroegloper... nou jij loopt alvast geen "kroeg" bij mij hè sulletje? Bij MIJ is het namelijk zó vol dat IK het niet alleen kan dus dat het slecht zou gaan met de omzet??? Ik denk van niet, kroegloper!! Loop jij eigenlijk wel kroegen??? Om 19.00 uur zeker??...maar dan slaapt iedereen nog en ben ik nog dicht, sufkanus!!! @ Leidse R "de gasten die het verdient..."Nou idd... en die zijn er hoor slimmerd!! Je bedoelt toch niet de gasten uit Zoetermeer die om 05.00 uur liever het raam nemen dan de deur..om het geld weg te halen van iemand die gewerkt heeft omdat ze daar zelf te lui voor zijn??? Zwak!!!!!! @ Petertje: Ja, da's erg dat snuiven, en blowen en spuiten enzo!!!! Zekerrrrrr waarrrrr!! Ik had er zes jaar geleden 1 die een HEEL bierglas in zijn eigen snuit kapot slaat!! Feyenoord Hooligan riep ie!!! ????? En 1 dame die een fluitje kapot slaat, vervolgens haar polsen door snijdt en zegt: "Ik hou zoveel van 'm" !!!! Maar hoor jij iets over een aanpak??? Vraag jij ernaar?? Nee hoor, Wiet willen we (PvdA) legaliseren...goeie tip voor onze kinderen... en alcohol en sigaretten gaan we verbieden... heel gek allemaal... Maar IK vraag het wel.... IK vraag wel aan de politiek en de politie hoe dat zit!!! Ik zeg: "Een roker wordt van een sigaretje rustig... een snuiver van een snuifje soms agressief... op een sigaretje staat een vermogen accijns... en op een snufje staat 0!! Als Rokers ziek worden dan is het een hondenlul, maar ALLE opnames op Intensive Care wegens Partydrugs??? Hoor jij daar iemand over, Petertje?? Ik zie wel de VWA maar NIEMAND met wattenstaafjes!!!! En ik noem mezelf geen Groentevrouw of plopsie...of kroegbaas...of Leidse M of Leienaar of Leidse of M... Mijn naam stáát hier gewoon en iedereen wéét wie ik ben!! Nou jullie nog... anoniem achter jullie laptopjes...stelletje Stakkers!!!!
Ik vindt het triest dat de meeste onder jullie hier zo negatief op reageren !!! Ik heb inbraak gehad in mijn auto en kon er niet eens meer in rijden omdat er iemand die er helemaal niet thuis hoorde met zijn poten in mijn auto was geweest !!! Dus niet alleen mijn radio was weg maar ook mn auto waar ik keihard voor gewerkt had moest ik weg doen omdat ik denkbeeldig die handen maar bleef zien !!! Hoe kan je nou zo dom zijn om zo negatief te reageren als je zoiets misschien wel helemaal nog nooit heeft meegemaakt !!! En als je wel zoiets meegemaakt zou hebben denk ik dat je wel anders zou piepen !!! Wat heeft in godsnaam een kotsende klant ermee te maken ??? Of drugs ??? Heeft Marina er soms om gevraagd of er bij haar in de kroeg gedeald mocht worden ??? Het gaat erom dat er iemand te beroerd is om te werken en er notabene met haar geld vandoor wilt gaan waar ZIJ de hele avond voor heeft staan werken. En als jullie dan toch al een oordeel over haar willen vellen doe het dan positief. Breng je hele maandsalaris naar Marina dus waar jij de hele maand voor gewerkt heeft en zeg erbij: hier meid we staan volledig achter je. Dan ben je dapper, maar ik weet zeker dat dit niet gaat gebeuren nee want het is nog altijd zo: geen mooier vermaak dan leedvermaak !!! Marina ik vindt jou een top zakenvrouw daar kan menig man nog wat van leren !!! Ik hoop van harte dat je een topweekend gaat krijgen en dat je alsnog besluit dat er meerdere weekenden gaan volgen, hoe dan ook en wat je ook doet ik wens je alle geluk van de wereld meid en hoop van harte dat het doek omhoog blijft.
@ karaoke
denkbeeldige handen? alsje een psygisch probleem hebt zoals jij in dit geval die dingen ziet die er niet zijn zoek dan gewoon hulp bij een psychiater en ga niet hier jou probleem delen met ons want daar gaat het niet over en datje marina helpt vind ik prima maar dit is wel allemaal erg overdreven met aldie uitroeptekens en vraagtekens lijkt wel of jij een mede eigenaar bent en samen met dr in deze zaak hebt geinvesteerd zo erg vindje eht allemaal
@ Hendrik spuit 11, ik denk dat iedereen die regelmatig bij Ons cafeetje komt de mening van karaoke deelt over het open bliven van Marina. En hopelijk ga jij nog een keer of 5 a 6 mee maken dat er bij jou word ingebroken....kijken hoe je er dan over gaat denken. Want ik heb mee gemaakt bij heel sterke stoere mannen na 2 keer een inbraak dat ze maanden geen oog meer dicht deden. Oordeel pas als je zelf de impact van zoiets weet. @ Peter Ik ben in vele kroegen geweest in Leiden nu ga je net doen of alleen bij Marina er gesnoven word terwijl dat in elke kroeg in Leiden gebeurt, of ben jij selectief blind!! Maar ach niks leuker als mensen onderuit halen. Durf dat nou eens face to face bij Marina te vertellen en kom eens naar ons cafeetje....ach nee laat maar daar zijn jullie te schijterig voor...dus zegt dat meer over JULLIE dan over Marina....!!
HENDRIk: Ik heb geen probleem hoor !!! Ik deel hier mede dat een ieder zijn of haar eigen problemen hebben en dat je pas een mening kan hebben als je zoiets zelf heb meegemaakt !!! En ik vindt het idd HEEL erg wat er gebeurd is bij Marina en ook op deze manier laat ik weten dat ik achter haar sta !!! En mede-eigenaar ???? Als je nou werkelijk het hele verhaal gelezen en goed geluisterd had, dan hoor je dat als er meerdere eigenaren waren dat dan het hele rookprobleem er niet zou zijn !!!!! Dus doe eerst je huiswerk voor je oordeeld. Maar dit gaat helemaal niet over het rook gebeuren, over het drugs-gebruik, over mede-eigenaar, of over mijn psychisch probleem, nee het gaat over hoe zij nu in angst leeft en bijna geen oog meer dicht doet. JOLANDA: bedankt meid ik geloof dat wij wel op 1 lijn zitten, en zeker wat betreft je opmerking over drugs, want inderdaad in welke kroeg wordt er NIET gesnoven ??? Zo ik heb weer even genoeg uitroeptekens en vraagtekens gebruikt !!!!!!! Dit is mijn manier op hopelijk iets duidelijk te maken !!!!!
Marina, Marina Marina ... ik wens je al het beste en vooral de tijd om tot rust te komen ...
Las net jou bericht van deze ochtend om 01.14, die uit spraken van jou zijn echt zoals je klanten zijn, in zoeterwoude zijn ze blij je weg bent, en nou ben je in leiden en kotsen en zeiken tegen onze deuren en dat zijn geen mensen die aan komen met een taxi, maar uit jou cafe MARINA, zal er de volgende keer foto,s van maken
@jolanda de superheld/bemoeial
had ik jou wat gevraagd? slijmbal
@ spuit 11, er was jou ook niks gevraagt!! En ik hoef niet te slijmen, you know that Im a hero!! Lang leve de vrijheid van MIJN menings uiting!!!!.....Mja ga me liever bezig houden met vanavond....WAAR is dat FEESIE....jawel hoor bij Marina is dat FEESIE.
@ Joop, dr zullen er best zijn die dat doen....maar ga even bij de andere cafees kijken!!! De bezoekers daar doen dat ook.....dus ook jij selectief blind!!! Zij heeft niet de verantwoording over wat de mensen doen als ze buiten op straat zijn!!!
kom je aandacht te kort ofso? ik kom niet op de site om onzin nieuws te lezen.
En dat cafetje op de hoek moet gewoon gestolen worden pokkentent
Wat zegtie kutmarokaan nou weer? (guttah)