
Reinier Baas en Ben Van Gelder hebben een indrukwekkend muzikaal traject afgelegd. Ze stonden samen op meer dan 300 podia wereldwijd, waaronder de Vortex Jazz Club in Londen, het Umbria Jazz Festival, het North Sea Jazz Festival en het Concertgebouw in Amsterdam. Deze veelzijdige optredens hebben niet alleen hun reputatie als pioniers van de moderne jazz versterkt, maar ook bijgedragen aan de ontwikkeling van hun gezamenlijke taal.
Saxofonist Ben van Gelder en gitarist Reinier Baas slaan opnieuw de handen ineen voor hun derde gezamenlijke album ‘This Is Water’. Het album staat in het teken van de synergie tussen de twee, die na vijftien jaar samenwerking is uitgegroeid tot een uniek muzikaal vocabulaire. Waar Baas bekendstaat om zijn energieke spel vol onverwachte ritmische en dynamische wendingen, blinkt Van Gelder uit met zijn transparante melodieën – een perfecte balans die op This Is Water volledig tot zijn recht komt.
‘Met alleen sax en gitaar klinken Ben van Gelder en Reinier Baas als een volledig orkest’ (de Volkskrant). Een terecht compliment voor deze Nederlandse jazzmusici.
Tickets zijn verkrijgbaar via de website van Hot House.
Gepubliceerd: 22 januari 2026
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907