CNV wil defibrillator voor brandweer

Brandweerwagens zouden steeds een defibrillator moeten meenemen. Bij een ramp, ongeval of brand kan de brandweer dan snel mensen redden waarvan het hart op hol is geslagen. Dat heeft bestuurder W. Berg van de vakbond CNV Publieke Zaak woensdag gezegd. Brandweerwagens zijn vaak sneller bij een ongeval aanwezig dan ambulances. Ook niet-ambulancepersoneel kan na een korte cursus de eenvoudige apparaten bedienen, stelt Berg. In Leiden werken brandweer en ambulance al jaren samen. Zo rijdt een deel van het branweerpersoneel tevens op de ambulance.

Volgens Berg stijgt de overlevingskans van slachtoffers met 40 tot 50 procent als bij een hartritmestoornis binnen vier minuten wordt begonnen met defibrilleren. Het apparaat brengt met een stroomstoot het hart in het goede tempo. ,,De brandweer is geen ambulance, maar de defibrillator kan van pas komen”, vindt Berg.

De bond bespreekt het onderwerp in mei met het ministerie van Binnenlandse Zaken. Nu is onduidelijk of brandweerwagens een defibrillator mogen meenemen. Enkele gemeenten, waaronder Gemert-Bakel, hebben de apparaten wel aangeschaft. Het ministerie van Volksgezondheid heeft onlangs een proef in Gelderland Midden
verboden.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Leiden

Laatste Nieuws

Soroptimisten brengen jaarlijks eerbetoon aan Magdalena Moons

3 oktober 2026

Kijk terug: Grote Optocht 'Horen, Zien en Proeven'

3 oktober 2026

Penisplant op het punt van bloeien

3 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×