Culturele organisaties gaan samen

Op 21 december is een intentieverklaring voor de oprichting van een nieuwe stichting getekend. In deze stichting zullen op 1 januari 2008 de Muziekschool Leiden en Omstreken, de Leidse Volksuniversiteit K & O en de Openbare Bibliotheek Leiden & Leiderdorp en Het Leidse Volkshuis opgaan. Hierdoor ontstaat één brede organisatie die zich richt op de bevordering van verspreiding van kennis, kunst en cultuur. De organisatie zal een breed aanbod van educatieve en ontplooiingsactiviteiten voor alle lagen uit de Leidse bevolking (laagdrempelig, vraaggericht en in zowel de binnenstad als de wijken) bieden, met als doel het stimuleren en bevorderen van de individuele mogelijkheden tot ontwikkeling en ontplooiing op het gebied van maatschappelijke en culturele vorming.

Door de fusie wordt tevens ontmoeting, maatschappelijke participatie en de koppeling tussen informatie en educatie versterkt. Door de fusie krijgen de Leidse inwoners een groot aantal extra kansen tot ontplooiing, ontmoeting, participatie, kennismaking, oriëntatie, basisscholing, verdieping, talentontwikkeling, cultuureducatie, muziekonderwijs, volwasseneneducatie, bibliotheekdiensten en ontwikkeling.

De stichting zal al deze activiteiten aanbieden in Leiden en op deelgebieden actief zijn in Wassenaar, Leiderdorp, Voorschoten en Oegstgeest.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Leiden

Laatste Nieuws

Cultuur071 Aanbevolen: boekentips door Willeke van der Meer

13 oktober 2026

Burgemeester Zoeterwoude sluit pand aan Produktieweg na aantreffen hennepkwekerij

13 oktober 2026

Duivenhulpgroep Leiden vraagt aandacht voor gemeentelijke duiventil

13 oktober 2026


Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×