(Foto's: Chris de Waard)

Annie's 'domes' oogsten vooral waardering

Hoewel niet iedereen te spreken is over de twee doorzichtige koepels die sinds enkele dagen op het terras van Bar-restaurant Annie’s zijn geplaatst, zijn de meeste reacties positief.

Zodra het duister invalt en de verlichting aangaat in de ‘domes’, zoals eigenaren Paul Herman en Martijn van der Laar de bollen noemen, straalt een een geliger gloed over het water waar de Rijnen samenstromen.

De domes zijn bedoeld om tijdens de Winter Winder Weken van het terras gebruik te kunnen maken. Ze zijn dagelijks open voor borrels, lunch en diner. Vrijdagavond werden ze officieel geopend met een bescheiden bijeenkomst.

Plaatsvervangend voorzitter Jan-Jaap de Haan van de historische Vereniging Oud Leiden (HVOL) is vooral benieuwd wat de stad ervan vindt. “De reacties lopen tot nu toe erg uiteen. Op het eerste gezicht lijken ze groter dan op de tekening”, stelt De Haan.

De HVOL streed samen met het Waterambacht Leiden lange tijd tegen de uitbreiding van het terras van Annie’s maar heeft tegen de tijdelijke domes geen bezwaar gemaakt. “Door de weerspiegeling zijn de werfkelders wel wat minder zichtbaar”, constateert De Haan. “Maar omdat het tijdelijk is, is het interessant om zoiets eens uit te proberen en dan te bekijken of het bevalt en past.”

 

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Economie Leiden Domes bij Annie's

Laatste Nieuws

Kijk terug: Herdenkingsdienst Pieterskerk

3 oktober 2026

Soroptimisten brengen jaarlijks eerbetoon aan Magdalena Moons

3 oktober 2026

Kijk terug: Grote Optocht 'Horen, Zien en Proeven'

3 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×