Het Nederlands Kampioenschap bowlen wordt tussen 31 maart en 6 april gehouden bij Menken Bowling in Leiden. Het is voor het eerst dat het nationale kampioenschap in Leiden wordt gespeeld.
De verdediger van de Nederlandse titel is Leidenaar Jord van Weeren, hij doet ook mee. Van Weeren won bij het afgelopen EK in 2023 twee gouden medailles. “Er gaat die week genoten worden van bowlingsport op hoog niveau. Want dat spelletje dat de gemiddelde Nederlander tussen een drankje en een steengrilletje door beoefent is echt een sport”, aldus Bas Menken die het familiebedrijf met twintig bowlingbanen samen met broer Eelco runt.
Vrouwen
In de Stevenshof wordt dit jaar op verschillende fronten om de Nederlandse bowlingtitels gestreden. De nationale jeugd is al aan de beurt geweest, de ’lagere senioren’, de B- en C-bowlers, melden zich in de eerste twee weken van juni. Maar het hoofdgerecht, de Topklasse, is dus eind maart, begin april aan de beurt. “En dat belooft een spektakelstuk van de eerste orde te worden. Ook bij de vrouwen, hoewel hier topfavoriet Denise Blankenzee uit Julianadorp ontbreekt. Ze studeert en bowlt al enige jaren in Amerika en zal er dit jaar daarom niet bij zijn.”
Mannen
Waar de oranjedames het de laatste jaren internationaal iets minder doen, spelen de mannen anno 2025 wel een serieuze rol mee. Heel wat spelers die straks ook in Leiden actief zijn, pakten de laatste jaren zelfs gouden medailles mee bij de Europese kampioenschappen. De prestaties van Jord van Weeren – vorig jaar winnaar van de Nederlandse titel – spraken daarbij wel het meeste aan. De Leidenaar was bij het laatste EK, in 2023 in het Franse Wittelsheim, goed voor twee individuele gouden medailles. Het is ook niet zo gek dat Van Weeren net een drieweeks uitstapje heeft gewaagd richting de Verenigde Staten, om daar deel te nemen aan de prestigieuze World Series of Bowling.
Maar een garantie dat Jord van Weeren er straks bij is als op 6 april in de allerlaatste games de Nederlandse titel op het spel staat, is dat absoluut niet. Het mannenveld telt minimaal een handvol favorieten. En dat kunnen er ook zomaar tien zijn. De eigen vorm van de dag en de vorm van de diverse tegenstanders gaat veel, zo niet alles bepalen. Wat wel op voorhand zeker is: er gaat daar die week in Bowling Menken van bowlingsport op hoog niveau genoten kunnen worden.
Leiden SportSleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907