D66-raadslid IJsbrand Olthof vroeg eerder al om het mogelijk maken van deelbakfietsen. (Foto: Chris de Waard)

Leiden krijgt nog dit jaar deelbakfietsen

De kans is groot dat er nog dit jaar zo’n honderd deelbakfietsen verspreid over de stad staan. Het Leidse college van burgemeester en wethouders heeft besloten dat ze er mogen komen. Nu is het wachten op een marktpartij die er brood in ziet.

“Overigens kunnen ook inwoners hier nu zelf mee aan de slag”, zegt wethouder Ashley North. “Op de Kaasmarkt hebben bewoners bijvoorbeeld een eigen coöperatie voor deelauto’s en zoiets kan nu ook met bakfietsen.”

Wethouder Ashley North over het mogelijk maken van het aanbieden van deelbakfietsen in Leiden.

Kerstboom
Nu Leiden steeds autoluwer wordt, ontstaat er ook meer vraag naar alternatief vervoer. “Iedereen moet weleens een kerstboom of koelkast vervoeren en dan kan zo’n deelbakfiets uitkomst bieden”, verwacht North. “Er is ook echt vraag naar, dat bleek eerder al uit een enquête via het Leiden Panel.” Ook vanuit de gemeenteraad kwam de oproep al eerder.

Straatbeeld
Voordat de bakfietsen daadwerkelijk in het straatbeeld verschijnen gaat de gemeente nog wel zorgen voor plekken waar ze kunnen staan zonder dat overlast ontstaat. Om die reden is het in Leiden bijvoorbeeld niet toegestaan om deelfietsen- of scooters aan te bieden. Die worden overal achtergelaten en zorgen dan voor een rommelig straatbeeld. Daar is de gemeente met bakfietsen niet bang voor. Het zijn er minder in aantal en ze leveren bovendien de grootste bijdrage aan alternatieven voor de auto. Ten opzichte van andere vervoersvormen vervangt een deelbakfiets in potentie de meeste autoritten.

Advertentie

Duurzaamheid Leiden Link in Bio


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×