(Foto: Politie Wassenaar)

Dronken scooteraar met mes en zonder helm aangehouden

Een scooterbestuurder werd zondag in Wassenaar staande gehouden omdat hij geen helm droeg. “Dit is al sinds 2023 verplicht op alle scooters, dus deze bestuurder werd aan de kant gezet”, zo laat de politie weten. “Tijdens de controle bleek de bestuurder onder invloed te zijn van alcohol.”

Het bleef niet bij die twee vergrijpen. Toen agenten de man mee wilde nemen naar het bureau voor een nadere alcoholtest, werd hem gevraagd of hij nog spullen bij zich had waar de agenten van zouden moeten weten. Dat bleek inderdaad het geval. Er kwam een flink mes tevoorschijn. Volgens de man ‘voor zijn eigen veiligheid’.

Later bleek dat hij niet zomaar een biertje teveel op had, maar serieus veel had gedronken. De grenswaarde voor een ervaren bestuurder is 220 UGL. De man scoorde bijna vier keer zo hoog.

Uiteindelijk kreeg hij een proces-verbaal voor rijden zonder helm en onder invloed en het bij zich dragen van het mes. Zijn rijbewijs is ingevorderd.

Advertentie

112 Sleutelstad Wassenaar


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×