Het voorstel van PvdA-fractievoorzitter Marc Newsome werd breed gesteund. (Foto: Chris de Waard)

Werk Leidse duoraadsleden voortaan zichtbaarder

Duoraadsleden in Leiden mogen voortaan ook zelf vragen stellen aan het college van burgemeester en wethouders. Dat is het gevolg van een aangenomen voorstel van de PvdA Leiden.

Fractievoorzitter Marc Newsome van die partij diende het voorstel in, om de duoraadsleden meer podium te geven. Ze doen vaak hetzelfde werd als gekozen raadsleden, maar krijgen niet altijd eer van hun werk. Zo was het tot nu toe zo dat alleen raadsleden zelf vragen konden insturen. Ook als die in praktijk werden opgesteld door een duoraadslid.

Dat de duo’s, dat zijn extra fractieleden die namens een politieke partij het woord voeren in commissievergaderingen, nu onder eigen naam schriftelijke vragen kunnen stellen is niet alleen leuk voor henzelf, maar ook duidelijker voor alle betrokkenen die dan meteen weten bij wie ze terecht kunnen voor meer informatie of nader overleg.

De gemeenteraadsvergaderingen waarin de besluiten worden genomen die in de raadscommissie zijn voorbereid, blijven het exclusieve domein van gekozen raadsleden.

 

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Leiden Politiek

Laatste Nieuws

Bentveld interieur stopt na 65 jaar

19 oktober 2026

Muziektheater over de kracht van water

19 oktober 2026

LUMC en Alrijne versterken samenwerking in de regio

19 oktober 2026


Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×