De Dierenambulance redt met olie besmeurde ganzen en gansjes. (Foto: Dierenambulance Leiden)

Vrijwilligers dierenambulance schieten met olie besmeurde ganzen te hulp

Een grote hoeveelheid olie belandde in het water in de Stevenshof na een brand in een boot aan de Dobbedreef. Ganzen met jongen raakten besmeurd met deze olie, waarna de dierenambulance werd ingeschakeld. Uiteindelijk zijn vijf ganzen en tien pulletjes gered en naar vogelopvang De Wulp in Den Haag gebracht.

Het betrof een vrij groot incident die niet door de chauffeur en de bijrijder van de dierenambulance opgelost konden worden, waardoor diverse vrijwilligers zijn opgeroepen via de app van de dierenambulance om te helpen. De ganzen zijn vervolgens gevangen en naar de opvang in Den Haag gebracht, die gespecialiseerd zijn in het reinigen van met olie besmeurde vogels.

Het water is inmiddels gereinigd door een bedrijf, maar er zullen vandaag nog enkele keren vrijwilligers langsgaan om te controleren of er nog dieren zijn die hulp nodig hebben.

 

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
112 Sleutelstad Leiden

Laatste Nieuws

PvdD stelt Kamervragen over mogelijke druk op Katwijk bij komst Eli Lilly

4 oktober 2026

Vlietland-beschermer Ed Krijgsman overleden

4 oktober 2026

Oproep wethouder Jermoumi: maak gebruik van regelingen Leids armoedebeleid

4 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×