(Foto: PR)

ZVL-1886 onder 14 jaar Nederlands Kampioen

Het gemengde onder 14 jaar team van ZVL-1886 heeft het Nederlands kampioenschap waterpolo geprolongeerd. Op een sterk bezet toernooi wonnen zij na een spannende finale met 7-9 van Z&PC Amersfoort.

Het reguliere seizoen kende dit jaar een andere opzet. Hierdoor was de selectie van vorig jaar verdeeld over vijf verschillende teams van ZVL-1886. Mireille Esseveld, Brenda van Berkel, Winston van Berkel, Lieke Kreijkamp en Maxim Baron hadden maar kort de tijd om een op elkaar ingespeeld team te creëren. Met extra trainingen en een reeks oefenwedstrijden, waarbij het gastvrije Katwijk als ideale sparringpartner diende, is dit gelukt.

Poulewedstrijden
Het NK werd afgelopen weekend gehouden in Barendrecht. Zaterdag waren de poulewedstrijden. ZVL-1886 zat in een sterke poule met De Ham en PSV. De Ham was afgelopen jaar ook al een lastige tegenstander, waar toen slechts met 1 punt verschil van werd gewonnen. Dit jaar begon ZVL-1886 het toernooi tegen De Ham. Hoewel het een spannende wedstrijd was, was het toch minder spannend dan vorig jaar. Met 8-5 was ZVL-1886 de bovenliggende partij.

Parkeerplaatspicknick
Omdat er bijna drie uur tussen de eerste en de tweede wedstrijd zat, werd er buiten levend Cluedo gespeeld en een parkeerplaatspicknick gehouden voor zowel spelers en coaches als de supporters van het team. Hierna kon de voorbereiding voor de wedstrijd tegen PSV beginnen.

PSV had de wedstrijd tegen De Ham verloren, waardoor er in eerste instantie wat te makkelijk over de wedstrijd werd gedacht. Halverwege stond ZVL-1886 zelfs achter met 4-5. In het derde kwart werd dit rechtgezet en wonnen ze alsnog relatief makkelijk met 11-7. ZVL-1886 was ok hier de sterkere partij, maar was in het begin slordig in de afwerking. Halverwege was het nog 5-2, maar de eindstand was 16-4. Toen naderde het volgende doel: de finale tegen ZPC Amersfoort.

Juichend te water
Omdat er weer veel tijd tussen de wedstrijden zat, gingen de coaches met de spelers een rondje wandelen. Even frisse lucht en even geen waterpolo, maar kletsen en lol hebben met elkaar. Deze tactiek werkte prima, want de spelers waren ook voor de finale niet zenuwachtig. ZVL-1886 kwam goed uit de startblokken en kwam snel op voorsprong. Halverwege stond het 6-4, maar in het derde kwart zakte ZVL-1886 in, waardoor Amersfoort op gelijke hoogte kwam. Gelukkig herpakte ZVL-1886 zich, waardoor de finale met 9-7 gewonnen werd. Na het laatste fluitsignaal gingen alle spelers en coaches traditiegetrouw Juichend te water.

Hecht team
Volgens coach Mireille Esseveld is de groep heel erg hecht, ondanks dat ze in de reguliere competitie in verschillende teams van ZVL-1886 uitkwamen. “In dit toernooi hebben we laten zien dat we in de breedte sterker zijn geworden. Als de verdediging van de tegenstander zich op 1 of 2 van onze aanvallers concentreert, pakken anderen hun verantwoordelijkheid. Dit is een mooie bekroning van het seizoen.”

Advertentie

Leiden Sport


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×