(Archieffoto: Sleutelstad)

Weesfietsen universiteit krijgen tweede leven

Mensen die hun fiets maandenlang onaangeroerd geparkeerd hebben in de fietsenstalling van het gebouw van de faculteit Sociale Wetenschappen van de Universiteit Leiden moeten in actie komen om hun stalen ros niet te verliezen. De onderwijsinstelling gaat de fietsen binnenkort laten afvoeren.

In de fietsenstalling is beperkt ruimte. Mensen die hun rijwiel niet meer ophalen uit de stalling, nemen wat van die waardevolle plek in beslag. Daarom controleert de universiteit eens in de zoveel tijd of tweewielers achtergelaten zijn. Die controle vond dit jaar plaats in juli. Fietsen zijn toen gelabeld. In september zijn ze apart gezet, en als ze voor 7 november niet geclaimd zijn, worden ze weggehaald.

De voertuigen verdwijnen daarna niet in de shredder, maar krijgen een tweede leven. De universiteit geeft de fietsen aan Easyfiets. Die organisatie knapt ze op met hulp van medewerkers van de sociale werkplaats van DZB. EasyFiets verkoopt of verhuurt de fietsen vervolgens.

Advertentie

Duurzaamheid Leiden


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×