
Leidenaren Yassine Bensalah en Randy Wolters deden eerder deze maand mee aan het WK Kings League in Brazilië. Kings League is een 7-tegen-7-competitie waarbij het traditionele voetbal wordt gecombineerd met vermaak en gaming.
Er zijn unieke regels zoals een gouden kaart en onbeperkte wisselmomenten. Deze bijzondere vorm van voetbal is bedacht door Gerard Piqué, om jonger publiek te trekken via streams. Het is een versie van voetbal waarbij influencers en streamers invloed hebben op het spel. Piqué is oud-voetballer van onder andere Barcelona.
“Het is als het ware een nieuw concept om het voetbal wat spannender en leuker te maken”, zegt Bensalah. “Het gaat allemaal heel snel. Er gebeuren dingen met lichtjes en de wedstrijden zijn ook korter dan bij een reguliere voetbal. Wij hopen Kings Leaguevoetbal naar Nederland te brengen.”
Twitch
De wedstrijden worden gespeeld in een stadion met publiek op de tribune, maar tegelijkertijd worden de wedstrijden live gestreamd via Twitch. Een van de populairste livestream-platforms ter wereld. Elk deelnemend land heeft een livestreamer die hen vertegenwoordigt en de wedstrijd vanuit het stadion streamt. En die kan ook inbreken in een wedstrijd. Al dan niet met input van mensen die online kijken. Bijvoorbeeld door een gekke regel te introduceren of door zelf op het veld te komen om een penalty te nemen.
“Wesley Sneijder benaderde me of ik eventueel oren had om aan een toernooi mee te doen”, zegt Wolters die op dat moment nog geen idee had dat het over een WK ging en dat het in Brazilië was. “Ik had me aangemeld voor een selectiedag voor de Kings League”, zegt Bensalah. “Uit al die aanmeldingen werden via try outs vijftig spelers geselecteerd. Daarvan mochten er uiteindelijk drie mee. En ik was een van de drie die mee mochten naar Brazilië.”
Regels
Doordat de regels erg verschillen van het normale voetbal, moest er flink worden voorbereid. ”We kregen een A-4tje in het vliegtuig en hebben natuurlijk ook wat trainingsmomenten gehad in Nederland”, zegt Wolters. ”De eerste meeting was vrij algemeen en de tweede meeting ging wat meer over de tactiek. En we hebben de spelregels doorgenomen.” Bij de trainingen werd geprobeerd spelsituaties te simuleren en daar op te trainen.
Aan het toernooi waren grote namen verbonden. Op dit WK was bijvoorbeeld ook de Braziliaanse international Neymar aanwezig. “Hij kwam kijken en we zijn met hem op de foto gegaan”, zegt Bensalah. Het Nederlandse team speelde drie groepswedstrijden, waarvan de eerste twee tegen Chili en Colombia werden verloren. De derde wedstrijd tegen Marokko werd in de laatste seconden in het voordeel van Nederland beslist. “Die wedstrijd was echt bloedstollend.”
Pistool
De Leidenaren hebben in Brazilië ook veel meegemaakt buiten het veld. “We hebben een verkeersruzie gezien, waarbij pistolen werden getrokken”, zegt Wolters. “En de eerste dag al hoorden we dat de trainer van Indonesië was bedreigd met een pistool. Hij moest al zijn spullen afgeven. Dan merk je wel dat je in een hele andere wereld zit met een groot verschil tussen arm en rijk.”
Verloop
De twee Leidse voetballers hopen de sport nu ook naar Nederland te halen. “Het wordt veel bekeken, dus ik hoop dat het ook in Nederland groot gaat worden”, zegt Bensalah. “Nederland is echt een voetballand, dus ik zie mooie kansen.”
Yassine Bensalah en Randy Wolters deden mee aan het WK Kings League in Brazilië.
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907