
De nieuwste editie van Peel Slowly and See staat voor de deur. Het festival staat bekend om zijn enorme diversiteit aan artiesten en locaties. Het programma is rond en daarom gaat Sleutelstadprogramma Cultuur071 de diepte in. Dit keer niet met de organisatie, maar met een veteraan van het festival: Ineke Duivenvoorde.
Voor Duivenvoorde is het podium van Peel Slowly and See bekend terrein. Ze stond er eerder al met de bands Howrah en The Avonden. Dit jaar doet ze er echter een schepje bovenop en is ze maar liefst twee keer te bewonderen.
Het festival wordt zaterdag 20 maart geopend door Zea & Drumband Hallelujah Makkum. De openingsact is meer dan alleen een concert. Het is een muzikale optocht die via de Middelstegracht naar de Qbus trekt, waar het concert officieel van start gaat. Later die avond neemt Duivenvoorde opnieuw plaats achter de drums, maar dan met Space Siren. Voor de fans is dit een bitterzoet optreden: de band heeft aangekondigd er definitief mee te stoppen. Het concert op Peel Slowly and See is een van de allerlaatste kansen om de groep live te zien.
Overlijden
De geschiedenis van Space Siren is bewogen. Na het overlijden van bandleider Corno Zwetsloot leek het doek te vallen, maar de band maakte een doorstart met hulp van Cees en Bart (beiden uit Howrah). “De mannen brengen het favoriete instrument van Corno weer tot leven: de twee gitaren”, legt Duivenvoorde uit. “Daardoor is de urgentie die in de muziek zit met zijn vijven op het podium nog steeds voelbaar. Daar ben ik trots op.”
Naast haar eigen optredens is Ineke Duivenvoorde ook dit jaar weer ‘gewoon’ bezoeker. Op haar persoonlijke must-see lijstje staan namen als Efterklang, Mother Tongue en Able Noise. Toch gaat ze vooral voor het onbekende: “Ik laat me graag verrassen en geniet ervan om nieuwe acts te ontdekken.”
Peel Slowly and See vindt vrijdag 20 maart plaats in de Resistor, De Generator, ROEM, de Herengrachtkerk en Qbus. Zaterdag 21 maart speelt het festival zich af in Nobel, Scheltema en M10. Kaarten en meer informatie zijn te vinden via peelslowlyandsee.nl.
Cultuur071: Ineke Duivenvoorde over Peel Slowly and See.

Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907