
Padden en andere amfibieën vallen nog wel eens in putten. Op eigen kracht kunnen ze daar vaak niet meer uitkomen. Daarom heeft de gemeente Leiderdorp nu zogenaamde paddentrappetjes geplaatst. Vijftig in totaal.
Een paddentrappetje kan in een put geplaatst worden. Het biedt de mogelijkheid om na een onfortuinlijke val weer uit de put te kruipen. De trappetjes in Leiderdorp kwamen er op initiatief van het Milieu Educatief Centrum (MEC), de gemeente en de Paddenpatrouille.
“De eerste resultaten zijn veelbelovend: padden weten de weg uit de putten steeds beter te vinden. Dit draagt veel bij aan bescherming van deze kwetsbare diersoort. Vooral tijdens de jaarlijkse trekperiode in het voorjaar”, laat het MEC weten.
Volgens Pad uit de Put komen er jaarlijks een half tot één miljoen amfibiën is straatputten terecht. “Daar sterven ze een langzame dood, of verdwijnen ze in het riool.”
LeiderdorpSleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907