(Foto: PR)

Nieuwe voorstelling Tot Ieders Genoegen in Leidse Schouwburg

De Leidse Schouwburg is binnenkort weer het domein van amateurtoneelvereniging Tot Ieders Genoegen. Al sinds de oprichting in 1930 zijn ze tweemaal per jaar te zien in deze locatie. Op 1 juni spelen ze het stuk ‘Op de kast gejaagd’ onder regie van Linda Carrette met Lorenzo Hendriks in een van de hoofdrollen.

Tot Ieders Genoegen (TIG) is een van de oudste amateurtoneelverenigingen van Nederland en nog steeds erg actief. Met ongeveer dertig leden worden jaarlijks twee toneelstukken, veelal kluchten en komedies, voorbereid  en opgevoerd voor een enthousiast publiek in de Leidse Schouwburg. In de laatste weken voor de voorstelling wordt nog druk gerepeteerd en geïnteresseerden zijn altijd welkom op woensdagavond bij de speeltuin Ons Eiland in de Kortenaerstraat in Leiden.

Tragi-Komedie
‘Op de kast gejaagd’ wijkt af van het normale repertoire, in die zin dat het een realistisch verhaal is met wel veel grappige momenten. Zonder al te veel te verklappen gaat het over een alleenstaande, eenzame vrouw van zestig, Mien, met twee volwassen kinderen die geen tijd voor hun moeder hebben en alleen maar op de erfenis uit zijn. Een porseleinkast. Het verhaal wordt regelmatig onderbroken door ludieke intermezzo’s, een rol van Hendriks, waarmee de dromen van Mien waargemaakt worden. Een productie met een lach en een traan.

Belevenis
Voor de acteurs zelf is het ook een belevenis om in de Leidse Schouwburg te spelen. Zij zetten het stuk dan ook met veel energie neer. De voorstelling is 1 juni van 20.15 uur tot 22.00 uur. Kaarten zijn nog te koop via www.totiedersgenoegen.nl.

Cultuur071: Linda Carrette en Lorenzo Hendriks vertellen over de voorstelling Op de kast gejaagd.

Cultuur Leiden


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×