(Foto's: Dylan Gouwentak, samenvatting: ZZ Leiden)

Zorg en Zekerheid Leiden verslaat Donar Groningen: stand weer gelijk

Zorg en Zekerheid Leiden heeft vrijdagavond een beslissende vijfde wedstrijd afgedwongen in de halve finale van de Dutch Play-offs in de BNXT. In een vrijwel uitverkochte Arena 1574, waar ook een grote groep Donar-supporters voor een geweldige basketbalsfeer zorgde, versloeg de ploeg van coach Doug Spradley de Groningers overtuigend met 91-71. Daardoor is de stand in de serie weer volledig in evenwicht: 2-2.

De openingsfase liet direct zien wat er op het spel stond. Beide ploegen zochten de aanval en gaven elkaar weinig ruimte. Na een score van Jibbe Sicking kwam ZZ Leiden op een 15-14 voorsprong. Na tien minuten spelen stond er een 17-17 tussenstand op het scorebord.

Kantelpunt
In het tweede kwart leek Donar het initiatief over te nemen. De bezoekers openden sterk en plaatsten een 8-0 run, waarna Spradley zich genoodzaakt zag een time-out te nemen. Die onderbreking bleek een belangrijk kantelpunt in de wedstrijd. Via scores van Tyreek Scott-Grayson en een driepunter van Stan van den Elzen vocht ZZ Leiden zich terug. Een fraaie give and go tussen Dimitri Maconda en Jibbe Sicking bracht de thuisploeg weer langszij op 25-25, waarna Donar-coach Jason Dourisseau direct een time-out nam.

Het duel bleef vervolgens volledig in balans. Donar-aanvoerder Kjeld Zuidema liep vlak voor rust tegen zijn derde persoonlijke fout aan en Nate Roberts profiteerde vanaf de vrije worplijn. In de slotseconden van het tweede kwart wist Martin nog een driepunter door het netje te krijgen. Hierdoor ging ZZ Leiden rusten met een minimale voorsprong van 40-39.

Slotfase
Na de pauze kwam ZZ Leiden met hernieuwde energie uit de kleedkamer. Roberts zorgde met een verpletterende dunk voor de 46-39 en gaf daarmee het sein voor een sterke Leidse fase. Donar bleef nog enige tijd aanklampen, maar de thuisploeg had het initiatief steeds steviger in handen. Verdedigend werd de druk opgevoerd en aanvallend bleef ZZ Leiden de juiste keuzes maken.

In het vierde kwart viel uiteindelijk de beslissing. Donar probeerde het verschil nog te verkleinen, maar ZZ Leiden hield controle over de wedstrijd. Na twee rake vrije worpen van Tyreek Scott-Grayson liep de voorsprong op naar 66-55 en vanaf dat moment gaf de thuisploeg de wedstrijd niet meer uit handen. Met een indrukwekkende slotfase bouwde ZZ Leiden de marge zelfs verder uit naar twintig punten verschil. Tyreek Scott-Grayson was met 27 punten de topscorer aan Leidse zijde. Ook Nate Roberts speelde een belangrijke rol met 12 punten, 7 rebounds en 5 assists.

Finale
Door de overwinning komt de stand in de halve finaleserie op 2-2 en volgt zondag 31 mei om 17.00 uur de allesbeslissende vijfde wedstrijd in Martiniplaza in Groningen. De winnaar van dat duel plaatst zich voor de finale. Daar wacht Landstede Hammers, dat zich inmiddels al heeft verzekerd van een plek in de eindstrijd door genadeloos met Heroes Den Bosch af te rekenen. ZZ Leiden of Donar begint die finale vervolgens met een thuiswedstrijd op woensdag 3 juni.

Leiden Sport


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×