In Leiderdorp wordt ook jaarlijks stilgestaan bij de Dodenherdenking. (Archieffoto: JP Kranenburg)

Leiderdorp herdenkt slachtoffers bij Indiëherdenking

Voor de eerste keer wordt dit jaar een Indiëherdenking georganiseerd in Leiderdorp. Op 15 augustus wordt stilgestaan bij alle slachtoffers van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van voormalig Nederlands Indië. Ook wordt het officiële einde van de Tweede Wereldoorlog voor het Koninkrijk der Nederlanden herdacht.

De herdenking wordt georganiseerd door de Oranjevereniging van het dorp. Bij de herdenking worden toespraken gehouden door wethouder en tevens locoburgemeester Gebke van Gaal, inwoner Emil Snell en Vincent Polak van de Oranjevereniging.

Na de toespraken is er gelegenheid voor het leggen van een zonnebloem bij het Indiëmonument. De herdenking is om 11.00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Hoogmadesweg in Leiderdorp.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Cultuur Leiderdorp Politiek

Laatste Nieuws

Willem-Alexander in Leiden voor rapport koloniale verleden

2 oktober 2026

Pillenfabriek op grens met Leiden mag er komen

2 oktober 2026

Aanbesteding skatepark Voorschoten moet opnieuw

2 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×