Foto ter illustratie. (Foto: Regio15)

RIVM waarschuwt voor smog

Het RIVM heeft voor vrijdagmiddag een waarschuwing afgegeven voor slechte luchtkwaliteit door ozon. Mensen die gevoelig zijn voor smog kunnen hierdoor klachten krijgen. Het RIVM adviseert hen binnen te blijven en zware lichamelijke inspanning te beperken.

De waarschuwing geldt vanaf vrijdagmiddag voor het midden, oosten en noorden van Nederland. Inwoners uit onze regio kunnen dus beter niet die kant op gaan.

Ozon kan onder meer zorgen voor hoesten, kortademigheid, geïrriteerde ogen en keel en verergering van astmaklachten. Vooral mensen met luchtwegaandoeningen, kinderen en ouderen kunnen gevoelig zijn. Aan het begin van de avond draait de wind naar het noorden. Daardoor stroomt schonere lucht binnen en nemen de ozonconcentraties snel af. Voor het weekend en de dagen daarna wordt geen smog verwacht.

Zomersmog
Smog door ozon ontstaat vooral op zonnige dagen met weinig wind. Onder invloed van zonlicht worden luchtvervuilende stoffen omgezet in ozon, ook wel zomersmog genoemd.

Gezondheid Leiden Regio


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×