
De gemeente Zoeterwoude heeft in juni met negentig kinderen gesproken om te horen waar en hoe ze buiten willen spelen. “Na de sluiting van de voetbalkooi aan de Klaproosweg blijkt er behoefte aan meer dan één speelplek. Ook moeten speelplekken van goede kwaliteit zijn en verspreid zijn over de hele gemeente.” Dat schrijft burgemeester Carla Breuer aan de gemeenteraad.
Begin dit jaar werd de voetbalkooi aan de Klaproosweg gesloten na meldingen van overlast. In juni werd na onderzoek bekend dat er ook geen nieuwe plek voor komt. De gemeente Zoeterwoude hoort nu van inwoners die overlast ervoeren dat de situatie rond hun woningen sinds de sluiting merkbaar is verbeterd. Uit geluidsmetingen bleek het geluid afkomstig uit de speelvoorziening te hoog te zijn. Daar tegenover staat een grotere groep die de sluiting jammer vindt, maar er wel begrip voor heeft. Een petitie tegen de sluiting van de kooi werd 659 keer ondertekend.
Loetheveld
Mede door de sluiting van de voetbalkooi kijkt de gemeente naar betere speelplekken. Er is veel behoefte aan een ontmoetingsplek en ook aan extra voetbalplekken. Als mogelijke locatie wordt de groenstrook langs veld 1 bij sportpark Haasbroek genoemd. Als vervanging voor de voetbalkooi bij de Klaproosweg wordt vaak het Loetheveld als suggestie genoemd.
Een enquête over de behoeften aan speelplekken is 91 keer ingevuld, waarvan 88 door jongeren uit Zoeterwoude Dorp of Zoeterwoude Rijndijk. Een goede respons, volgens de gemeente. Bij een wandeling met kinderen langs bestaande speelplekken was de opkomst minder hoog. Vier kinderen kwamen opdagen.
“Voor het vervolg kiezen wij daarom voor een aanpak waarbij wij kinderen en jongeren opzoeken op plekken waar zij toch al komen, in plaats van hen naar ons toe te laten komen. Dat levert naar verwachting meer en bruikbaardere input op”, schrijft de burgemeester aan de gemeenteraad.
Tegen de beslissing van het college om de voetbalkooi weg te halen zijn bezwaren ingediend. Die worden in september door de Commissie Beroep en Bezwaar besproken. Tot dan kan de gemeente er niets over zeggen. Het nieuwe speelruimtebeleid moet eind 2026 klaar zijn.
Nieuws ZoeterwoudeSleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907