
De selectie van Zorg en Zekerheid Leiden Basketball voor het nieuwe seizoen is compleet. De Leidse basketbalclub heeft Steijn Luykx, David van Lobbrecht en Jesper Beelen aan de ploeg toegevoegd. Alle drie krijgen ze komend seizoen de kans om zich in het eerste team verder te ontwikkelen.
De 19-jarige Steijn Luykx maakte afgelopen seizoen al deel uit van de selectie. De 1,88 meter lange guard speelt al sinds zijn vijfde bij de Leidse club. Vorig seizoen stond voor hem vooral in het teken van trainen, dit jaar moet hij proberen meer speelminuten af te dwingen. “Het is voor Steijn een uitdaging om meer speelminuten af te dwingen”, zegt bestuurslid Technische Zaken Rob van Hooven. Onder leiding van de nieuwe coach Radenko Varagic moet Luykx onder meer verder werken aan zijn schot en fysieke ontwikkeling.
Ook David van Lobbrecht krijgt zijn kans. De 20-jarige small forward is twee meter lang en speelde eerder in het Leidse U19-team. Afgelopen seizoen kwam hij uit voor het team in de promotiedivisie. Van Lobbrecht gaat nu ook meetrainen met de BNXT-selectie. “David is een groot fysiek talent dat bij de U19 en bij de promo al veelbelovende dingen heeft laten zien”, zegt assistent-coach Sebastian Lučić. “Het zou mooi zijn als er weer een talent uit de eigen gelederen een kans krijgt bij de wedstrijden van het eerste team.”
Jongste
Met de 18-jarige Jesper Beelen haalt ZZ Leiden bovendien een nieuw talent naar Leiden. De 2,02 meter lange forward komt over van PrismaWorx Basketball Academie Limburg en maakte afgelopen seizoen al zijn eerste minuten in de BNXT League. Beelen gaat in Delft studeren en speelt komend seizoen wedstrijden met zowel het U19-team als de ploeg in de promotiedivisie. Daarnaast traint hij mee met het eerste.
De drie jonge spelers moeten komend seizoen zelf hun kansen afdwingen. Volgens Lučić wil de club niet alleen presteren, maar nadrukkelijk ook jeugdspelers speelminuten geven. Voor de andere talenten wordt het volgens de assistent-coach zaak zich tijdens de trainingen in de kijker te spelen.
Lang hoeven ze niet meer te wachten voordat het seizoen echt begint. Op zaterdag 5 september speelt ZZ Leiden de eerste oefenwedstrijd. In Leiden is Manchester Basketball dan de tegenstander.
Leiden SportSleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907