(Foto: Chris de Waard)

Flink bedrag opgehaald voor onderzoek dwarslaesies bij achtste Rapenburg Race

In totaal 137.000 euro: dat is het bedrag dat de deelnemers en de organisatie van de Rapenburg Race dit jaar ophaalden voor wetenschappelijk onderzoek naar dwarslaesies. De zwemtocht door de bekende Leidse gracht leverde daarmee net geen record op.

De organisatie haalde hiermee flink meer op dan de gehoopte 130.000 euro, en zit met de uiteindelijke opbrengst flink boven het resultaat van vorig jaar, toen er 118.000 euro werd ingezameld.

Sponsorpagina
Aan het evenement deden dit jaar negenhonderd mensen mee. Zij hadden allemaal een eigen sponsorpagina waarop vrienden en bekenden konden doneren. De organisatie zamelde zelf ook geld in met de verkoop van onderbroeken. De kosten van het evenement werden gedragen door sponsors.

De Rapenburg Race werd dit jaar voor de achtste keer georganiseerd door leden van studentenvereniging Minerva. Het initiatief ontstond nadat lid Maarten Jorissen door een ongeluk een dwarslaesie opliep. Sindsdien zet hij zich in voor beter onderzoek naar de aandoening. De race wordt ieder jaar door een wisselende groep studenten georganiseerd.

Leiden Wetenschap


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×