(Foto: Gemeente Wassenaar)

Wassenaar onderzoekt museale functie in Warenar

Cultureel Centrum De Warenar aan de Kerkstraat is al jarenlang dé vertrouwde ontmoetingsplek voor inwoners van Wassenaar. Met het theater, culturele activiteiten en maatschappelijke functies vervult het gebouw een belangrijke rol in het dorp. Om ervoor te zorgen dat de Warenar ook in de toekomst deze rol kan blijven vervullen, wordt het gebouw de komende jaren gerenoveerd en verduurzaamd.

Bij eerdere plannen voor de toekomst van het culturele centrum is een museale functie opgenomen als mogelijke invulling van een deel van de Warenar. De gemeente start nu een ‘interessepeiling’ om te onderzoeken of daar voldoende belangstelling voor bestaat. De gemeente hoopt zo inzicht te krijgen in mogelijke initiatieven en ook of een museale functie in de Warenar praktisch en financieel haalbaar is.

Verkenning
Als er een museale functie komt, moet deze een duidelijke relatie hebben met Wassenaar. “Denk bijvoorbeeld aan geschiedenis, erfgoed, kunst, natuur, cultuur of bijzondere lokale verhalen”, meldt het gemeentebestuur. De invulling mag best vernieuwend zijn en moet een breed publiek aanspreken.

Zolderverdieping
In de huidige renovatieplannen is op de zolderverdieping ongeveer 230 vierkante meter beschikbaar voor een mogelijke museumfunctie. Deze ruimte kan flexibel worden ingericht, bijvoorbeeld met vitrines, losse wanden en wisselende tentoonstellingen.

Exploitatie
De gemeente stelt geen structureel budget beschikbaar voor de inrichting of exploitatie van een museum. Wel wil de gemeente stukken uit de eigen kunstcollectie in bruikleen geven voor tentoonstellingen. Geïnteresseerde partijen moeten daarom een realistisch en financieel haalbaar plan hebben. Dat betekent dat een initiatiefnemer verantwoordelijk is voor de financiering van de inrichting en eventuele aanvullende investeringen en de museumfunctie zelfstandig gaat exploiteren.

Planning
De renovatie van de Warenar wordt momenteel verder uitgewerkt. Naar verwachting vinden de werkzaamheden plaats tussen de tweede helft van 2027 en begin 2029. Om te bepalen of in het definitieve ontwerp rekening moet worden gehouden met een museale functie, wil de gemeente inzicht krijgen in de belangstelling vanuit maatschappelijke organisaties, stichtingen, culturele instellingen en andere geïnteresseerde partijen.

Wie belangstelling voor een museale functie in de Warenar heeft of ideeën of ervaring heeft die hierbij kunnen helpen, wordt door de gemeente uitgenodigd om een reactie in te sturen met een globale beschrijving van een mogelijk concept en de relatie met Wassenaar. Reacties kunnen tot woensdag 21 oktober worden gestuurd naar warenar@wassenaar.nl.

De reacties worden gebruikt als input voor de verdere planvorming rond de renovatie en een mogelijke museale functie van De Warenar. De verkenning is alleen bedoeld om de belangstelling en mogelijkheden in beeld te brengen. Er vindt nog geen selectie plaats.

Cultuur Wassenaar


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×