D66 raadslid Linda Beimer (video: Chris de Waard)

D66 Leiden wil extra parkeerplekken voor scholen en sportclubs

D66 Leiden wil meer ruimte voor parkeren voor scholen en verenigingen. Momenteel vindt D66 dat specifieke doelgroepen onnodig veel geld betalen voor parkeerplekken. Volgens D66 krijgt de gemeente Leiden nu geld dat voor andere doeleinden bedoeld is.

Tijdens de commissievergadering van 29 oktober sprak D66-raadslid Linda Beimer haar zorgen uit over de hoeveelheid parkeervergunningen voor scholen en sportverenigingen. Als het aan D66 ligt, krijgen zij er snel vergunningen bij.

Kosten
Als voorbeeld noemt D66 het Leo Kanner College in Leiden Zuidwest. Veel docenten van deze school komen met de auto. Momenteel heeft de school elf parkeervergunningen, waarvoor zij een vast bedrag van 175,00 euro per plek betalen. Volgens D66 heeft de school tien extra vergunningen nodig. Omdat die vergunningen er nu niet zijn, vergoedt de school de dagkosten van de docenten. Dit kost de school zo’n 12.000 euro per jaar. Met tien extra vergunningen is dat 2.000 euro. Volgens Beimer ontvangt de gemeente nu 10.000 euro die eigenlijk voor het onderwijs bedoeld is.

“Ik zou het heel gaaf vinden als we dat geld terug kunnen geven aan de school”, aldus Beimer. D66 snapt dat direct geld teruggeven lastig wordt, maar wil dat er gekeken wordt naar die extra vergunningen.Volgens de partij kampt rugbyvereniging RC DIOK met hetzelfde probleem. “Zij betalen ook 3.000 euro aan parkeergeld voor hun vrijwilligers.” Nu moeten trainers betalen om training te geven als vrijwilliger bij een sportvereniging. “Dat kan niet de bedoeling zijn”, aldus Beimer.

Reactie
Wethouder Julius Terpstra reageerde dat er in het beleidsakkoord van de gemeente ruimte is voor extra parkeergelegenheden voor scholen, verenigingen, maar ook voor andere doelgroepen. Wel benadrukt de wethouder dat dit op de juiste manier gedaan moet worden.”We kunnen niet als een soort Oprah Winfrey parkeervergunningen gaan uitdelen”, grapte Julius Terpstra. Direct geld teruggeven of op korte termijn extra vergunningen verstrekken is volgens hem nu niet mogelijk.

Beimer begrijpt dat. “Nou, kijk, het liefst zouden we heel Leiden en iedereen een gratis parkeervergunning, een gratis huis en alles gratis geven. Dat kan niet. We moeten keuzes maken.” Voor D66 ligt de prioriteit bij de scholen. Op de vraag of de partij met een specifiek voorstel komt, antwoordde Beimer dat ze dit nog met de fractie gaat bespreken.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Leiden Politiek

Laatste Nieuws

Renovaties basisscholen De Hobbit en Het Bolwerk af

30 oktober 2026

Te veel lood in drinkwater bij vijf woningen in Vlietwijk

30 oktober 2026

Leids karatetalent bewijst zich bij de Topaz Cup

30 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×