Locatie:

Kunstgalerie TROEF Leiden,
Middelstegracht 87,
2312 TT Leiden

Wanneer:

22 augustus t/m 12 oktober

Entree:

Gratis

The Clean that Stains

Vanaf 22 augustus laten vier net afgestudeerde makers zien hoe cultuur, gender, afkomst, expressie en uiterlijk bepalen wie zich steeds moet aanpassen aan westerse regels voor hoe je hoort te zijn. De tentoonstelling is te zien op vrijdagen van 16.00 tot 20.00 uur, en op zaterdagen en zondagen van 13.00 tot 17.00 uur.

Vrijheid en schoonheid
Er worden verschillende thematieken via diverse media; zoals video, textiel, installaties en tekst door de vier makers verkend. Allereerst onderzoekt Manon Keesmaat hoe lichaamsgeuren en schoonheidsidealen verbonden zijn met klasse, ras en gender.

Seulbin Roh verzet zich tegen racistische vooroordelen over Aziatische vrouwen en de uitsluiting die voortkomt uit religieuze en institutionele structuren. Vervolgens belicht Uedia Ballijn de invloed van het Nederlandse koloniale verleden op taal en identiteit, en haar persoonlijke ervaring daarmee en Thomas Schoenmaker onderzoekt de vrijheid en schoonheid die hij in darkrooms ervaart, ten opzichte van de buitenwereld.

Vlekken achterlaten
De locatie van TROEF kent een bijzondere geschiedenis: tussen 1740 en 1912 stond hier zeepziederij De Gekroonde Haan. Hier werd zeep geproduceerd, waarmee huishoudens in Nederland en daarbuiten zich konden reinigen. De symboliek van zeep vormt het vertrekpunt van The Clean that Stains, waarin westerse waarden niet verdwijnen, maar vlekken achterlaten op het lichaam, gedrag en identiteit.

Gepubliceerd: 8 augustus 2025



Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×