Locatie:

Museum het Leids Wevershuis, Middelstegracht 143, Leiden

Wanneer:

13 december t/m 1 maart

Entree:

Gratis

Zeeweefsels en zeemeermintasjes

Geertje Huisman is gefascineerd door het onderwaterleven en maakt kunst van wat aanspoelt aan het strand. De expositie Z.wiersels en Z.weefsels in Museum het Leids Wevershuis neemt je mee in haar wereld van zeeweefsels en zeemeermintasjes.

Huisman (1965) noemt het combiMeren. Ze verzamelt materiaal langs het Zuiderstrand en de Zandmotor. “De laatste jaren ben ik vaker aan zee dan voorheen en ik word nog iedere keer gegrepen door de bijzondere schatten die op het strand aanspoelen.”

Ze raapt menselijke sporen met de tand des tijds of vondsten van dierlijk leven uit de zee. “De eikapsels van roggen, haaien, zeekatten en wulken, die vind ik magisch. In het Engels heten de eikapsels van de roggen mermaid’s purses, die benaming vind ik zo poëtisch. Daar is de serie zeemeermintasjes mede door geïnspireerd.”

Het combiMeren begon rond 2013 met wezentjes en beesten gemaakt met straatvondsten. In de loop van de tijd zijn daar schelpen, steentjes en andere natuurlijke materialen aan toegevoegd en ontstonden er drie-dimensionale composities en objecten. “Van oorsprong komt al het leven uit zee, kun je je dat voorstellen? Terwijl, wat wij vinden aan het strand, dat wat aanspoelt meestal dood of kapot is. Ik verzamel het en geef er opnieuw vorm en betekenis aan, dat is mijn passie.”

Gepubliceerd: 4 december 2025



Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×