Leiden scoort goed met digitale dienstverlening

Om een beeld te krijgen van de staat van de digitale dienstverlening van de overheid, heeft Deloitte in opdracht van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Economische Zaken een onderzoek uitgevoerd naar de ‘digitale volwassenheid’ van de meestgebruikte producten voor burgers en bedrijven bij provincies, gemeenten en waterschappen. Daarbij is per organisatie en per overheidsproduct vastgelegd of het mogelijk is het product digitaal aan te vragen en wat de volwassenheid is van het (digitale) product.

Leiden doet het goed op het gebied van digitale dienstverlening en staat op plek acht van de tien beste digitale dienstverleners onder de gemeenten. Daarvoor werden 55 producten onderzocht. 31 Voor burgers en 24 voor ondernemers. De lijst wordt aangevoerd door Den Haag (1), Rotterdam (2) en de gemeente Molenwaard (3).

Op provinciaal niveau doet onze regio het een stuk slechter. Zuid-Holland staat op plek 10 van de top 12. de lijst wordt daar aangevoerd door Drenthe. Bij de waterschappen zitten we hier bij de middenmoters. Het Hoogheemraadschap van Rijnland staat op een 15e plek van de 23 waterschappen.

Meldingen over zaken in de openbare ruimte zijn met 95,8% het meest volwassen, zo blijkt uit de rapportage. Voor bedrijven is het de Verklaring Omtrent Gedrag (VOG, 97,3%).

Het hele rapport is hier na de lezen: meting-aanbod-digitale-dienstverlening

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Leiden Politiek

Laatste Nieuws

Kijk terug: Taptoe 2026

2 oktober 2026

Willem-Alexander in Leiden voor rapport koloniale verleden

2 oktober 2026

Pillenfabriek op grens met Leiden mag er komen

2 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×