(Foto: Naturalis).

Naturalis prepareert rode ibis voor publiek

In Naturalis wordt morgenmiddag een rode ibis geprepareerd. Het dier werd in oktober 2021 gevonden in het Noord-Hollandse Egmond aan Zee en is in de vriezer bewaard totdat het museum weer open ging. “Iedereen die erbij wil zijn kan komen kijken in het museum.”

De felgekleurde vogel komt in het wild voor in de kustgebieden van noordelijk Zuid-Amerika. Het is volgens het museum erg bijzonder dat een rode ibis in Nederland wordt aangetroffen. “Het lijkt erop dat hij bij iemand privé is ontsnapt”, zegt een woordvoerder van het museum. “Het is de eerste die uit de Nederlandse natuur komt.”

Morgen wordt het dier in het LiveScience-gedeelte van het museum ontleed. “Iedereen mag komen kijken en ruiken en als je geluk hebt ook voelen, maar dan moet je daarna wel je handen wassen.” Het preparaat komt in de collectie van het museum bij de ongeveer honderd andere ibissen waar wetenschappers onderzoek mee kunnen doen.

Geïnteresseerden zijn tussen 12.30 tot 16.00 uur welkom in het museum.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Leiden Wetenschap

Laatste Nieuws

De Sleutels bouwt 77 nieuwe woningen aan Seringenstraat

27 oktober 2026

Politie zoekt eigenaresse gestolen laptop na mishandeling getuige

27 oktober 2026

Leiden All Stars brengt muzikanten samen voor spooky muziekavond

27 oktober 2026


Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×