Logo
  • Nieuws
    • 112 Sleutelstad
    • Cultuur
    • Politiek
    • Sport
  • Agenda
  • Gids
    • Programma’s
  • Uitzending Gemist
    • Podcasts
    • Muziek
  • Video’s
  • TV
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over Ons
    • Medewerkers
  • Contact
Vrijdag 27 juniVr 27 jun
  • Luister live
  • Nieuws
    • 112 Sleutelstad
    • Cultuur
    • Politiek
    • Sport
  • Agenda
  • Gids
    • Programma’s
  • Uitzending Gemist
    • Podcasts
    • Muziek
  • Video’s
  • TV
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over Ons
    • Medewerkers
  • Contact
  • Zoeken

Regio

  • Leiden
  • Leiderdorp
  • Oegstgeest
  • Voorschoten
  • Wassenaar
  • Zoeterwoude

Luister terug:

Luister live:

De ochtend van Sleutelstad

9.00 - 12.00 uur

Straks:

De middag van Sleutelstad

12.00 - 17.00 uur
Leiden · Leiderdorp · Oegstgeest · Voorschoten · Wassenaar · Zoeterwoude
  • Tips?!
  •  ·
Uitzending
Je luistert nu naar uur 1 van 0
« Vorig uur
Je luistert nu naar uur 1 van 0
Volgend uur »
Inklappen
Bewerk items Voeg item toe op huidige positie Bewaar items
Deel dit bericht!  
Tijd die je nodig hebt om wandelend een park te bereiken. Groen = 5, oranje = 10, rood = 15 minuten. (Bron: 'Het ontbrekende buurtpark' van Jaap Bierman)

Bomenbond Rijnland steunt pleidooi voor park in wijk Cronestein

Leiden, 16 november 2022 om 13:17 uur door Louis Smit

De Bomenbond Rijnland onderschrijft het pleidooi voor een nieuw park in de Leidse wijk Cronestein. Volgens secretaris Dick de Vos is er in het sterk verstedelijkte Nederland een enorme behoefte aan plaatsen om te kunnen recreëren. “Het is nergens meer stil. Wij zijn dan ook voor de aanleg van een nieuw park in deze dichtbebouwde wijk”, zegt De Vos.

De Bomenbond Rijnland omarmt hiermee het rapport ‘Het ontbrekende buurtpark’ van Jaap Bierman, bestuurslid van de wijkvereniging Cronestein en actief lid van de Bomenbond. “In de wijk Cronestein waar ik woon lijkt het een stuk minder groen dan in andere wijken. Tijdens een wandeling duurde het lang voordat ik een groen gebied of park tegenkwam”, schrijft Bierman. Vijf minuten wandelen hanteert hij als een na te streven norm voor de bereikbaarheid van een park.

https://video.sleutelstad.nl/2022/11/2022-11-17_17-14-35_Video.mp4

Verslaggever Chris de Waard in gesprek met Jaap Bierman in Nieuws071

Op een kaartje laat Bierman zien dat de meeste Leidenaren binnen die tijd naar een park kunnen wandelen. In enkele gebieden duurt het tien minuten. “De grootste afstand tot een park in een woonwijk is er in de wijk Cronestein. Daar duurt het wel 15 minuten voordat je een park bereikt”, aldus Bierman. Daarbij doelt hij op het polderpark dat, ironisch genoeg, Cronesteyn heet. “Dat ligt weliswaar in de buurt maar is door de ontsluiting via ofwel de Kanaaltunnel en de Kanaalbrug ofwel via de Lammebrug relatief ver wandelen.”

De wijk Cronestein groeit snel, mede door de nieuwe woningen in de zogenoemde Lammenschansdriehoek. De wijk heeft momenteel zo’n 4000 inwoners. Er is veel hoogbouw met appartementen zonder tuin. “Beschikbaarheid van openbaar groen op korte loopafstand is een zaak van gezondheid en welzijn en met name belangrijk voor mensen die wat ouder zijn of een verminderde gezondheid hebben en voor mensen met een hond of kleine kinderen”, aldus Bierman.

Bekaaid
De conclusie van ‘Het ontbrekende buurtpark’ is dat Cronestein er op het vlak van groen bekaaid afkomt. “In de huidige planning wordt vooralsnog alleen maar voorzien in nieuwbouw van woningen en niet in een nieuw aan te leggen park. De nieuwe gebouwen in de Lammenschansdriehoek zijn dicht op elkaar gebouwd en er moest groen verdwijnen. Door parkeerkelders kunnen er ook nooit bomen groeien rondom deze plekken, dus de directe omgeving van deze bebouwing heeft ook geen groen karakter.”

De Bomenbond Rijnland constateert dat bomen en ander groen op grote schaal worden opgeofferd bij woningbouw, de aanleg van wegen en de ontwikkeling van nieuwe sport- en bedrijventerreinen. De vereniging komt sinds 1995 op voor de natuur in de regio Rijnland in het algemeen en voor bomen in het bijzonder.

 

Advertentie

Duurzaamheid Leiden Maatschappij Politiek
« Jochem Myjer komt met nieuwe theatershow

Grote emoties en gezelligheid op het Overacting festival »

Laatste Nieuws

Leiden Atletiek grossiert in medailles op NK Masters

27 juni 2025

Amnesty boekenmarkt Voorschoten Wassenaar

27 juni 2025

GroenLinks en PvdA Leiden alsnog samen de gemeenteraadsverkiezingen in

26 juni 2025


Advertentie

Advertentie

Meer Duurzaamheid

Leiden, 26 juni 2025, 13:05

Populieren Prinsessekade blijven voorlopig staan

Twee van de drie populieren op de Prinsessekade waren in beeld bij de gemeente Leiden voor een snoeibeurt,...

Leiden, 25 juni 2025, 15:49

Gemeente neemt meer tijd voor verduurzamen Leidse monumenten

Het Gravensteen aan het Pieterskerkhof 6 in Leiden wordt de komende tijd verhuurd aan allerlei verschillende...

Leiden, 25 juni 2025, 11:55

Ruim 2.200 planten, dieren en schimmels geteld bij Expeditie Stadsnatuur

Expeditie Stadsnatuur is eind mei afgesloten en de resultaten van de actie worden in het Leidse stadhuis...

Leiden, 24 juni 2025, 15:11

Natuurwaarden in Oostvlietpolder verbeteren in combinatie met recreatie

Bewoners, gebruikers en pachters van de Oostvlietpolder waren maandagavond uitgenodigd op een bijeenkomst van de...

Meer Duurzaamheid
Logo

Sleutelstad richt zich als streekomroep via website sleutelstad.nl, onze gratis nieuwsapp en verschillende sociale mediakanalen met nieuws, informatie en amusement op de Leidse regio.

Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×