Liefhebbers konden vrijdag een rondje met de wagens meerijden. (Video: Brigit Disseldorp)

Militaire voertuigen maken rondrit door Leiderdorp

Wie vrijdag rond 15.00 uur door Leiderdorp, Koudekerk aan den Rijn of Hazerswoude-Dorp reed, kon een stoet van militaire voertuigen zien. Het waren de wagens van de Able Compagnie die staan opgesteld bij park de Houtkamp in Leiderdorp. Liefhebbers konden vrijdag een rondje met de wagens meerijden.

Sinds drie jaar is de Able Compagnie, een groep liefhebbers die voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog in stand willen houden, samen met een aantal veteranen rond Dodenherdenking en Bevrijdingsdag te vinden in park de Houtkamp in Leiderdorp. Hier zijn de voertuigen en verschillende tenten te bekijken. Dit jaar werd er voor het eerst ook een rondrit gehouden.

Op 4 mei, Dodenherdenking, verwelkomt de Able Compagnie verschillende scholen die een kijkje komen nemen bij het kamp. 5 mei is het kamp voor iedereen te bezoeken.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Leiderdorp Maatschappij Onderwijs

Laatste Nieuws

Werkzaamheden A44: drie keer op vrijdagnacht dicht

8 oktober 2026

Wietske Veltman van wethouder naar fractievoorzitter

8 oktober 2026

Festival Ongekend Talent komt terug naar Leiden

8 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×