De protestactie op 14 november op het Pieterskerkplein. (Archieffoto: Sleutelstad)

25 november protest tegen bezuinigingen hoger onderwijs

Er is een nieuwe datum voor het landelijke protest tegen de bezuinigingen op het hoger onderwijs:  25 november op het Malieveld in Den Haag. Na het afgelasten van het protest in Utrecht op 14 november ontstonden lokale protestacties van collega’s en studenten in Leiden en Den Haag.

Het college van bestuur en decanen van de Universiteit Leiden steunen deze actie ook en roepen de medewerkers en studenten van de universiteit op om volgende week maandag samen naar Den Haag af te reizen en hun stem te laten horen.

“Wij vinden zowel de omvang als de onzekerheid die de plannen met zich meebrengen voor de onderwijssector volstrekt onverstandig en onverantwoord. De kwaliteit van ons onderwijs en onderzoek komt in gevaar. Met een hoge opkomst op 25 november kunnen we deze boodschap met elkaar ondersteunen”, aldus het college van  bestuur.

Het protest wordt georganiseerd door onder meer WOinActie, AOb, FNV, CNV, LSVB en ISO en vindt plaats op maandag 25 november van 13.00-15.00 uur op het Malieveld in Den Haag. Het programma bestaat uit sprekers en muziek.

 

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Leiden Maatschappij Onderwijs Politiek

Laatste Nieuws

Busreizigers moeten rekening houden met uitval door staking

14 oktober 2026

Cultuur071 Aanbevolen: boekentips door Willeke van der Meer

13 oktober 2026

Burgemeester Zoeterwoude sluit pand aan Produktieweg na aantreffen hennepkwekerij

13 oktober 2026


Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×