De vorige afsluitpaal raakte in 2023 onherstelbaar beschadigd. (Foto: Jan Frensen)

Oegstgeest wil ton uitgeven aan poller Almondeweg

De gemeente Oegstgeest wil de spitsafsluiting van het tunneltje onder de A44 bij de Almondeweg herstellen. Het college vraagt daarvoor aan de gemeenteraad 100.000 euro voor de aanschaf, en 10.000 euro per jaar voor het onderhoud van een poller.

Het elektrische paaltje moet voorkomen dat automobilisten tijdens de spits gebruik maken van het tunneltje onder de snelweg. Dat mag nu ook al niet, maar sinds de vorige spitsafsluiting na een aanrijding onherstelbaar beschadigd raakte, wordt dat wel vaak gedaan.

Permanent afsluiten
Door de bouw van een nieuw buurtje bij de Almondehoeve neemt de verkeersintensiteit naar verwachting toe. Om te voorkomen dat dat onveilige situaties oplevert, wordt in eerste instantie de spitsafsluiting hersteld. Als er buiten de spits alsnog teveel verkeer blijkt te zijn, is het mogelijk dat de tunnel permanent afgesloten wordt voor gemotoriseerd verkeer. Of dat nodig is, moet later blijken uit een verkeersintensiteitsonderzoek.

De aanschafkosten van de poller zijn volgens het college niet uitzonderlijk hoog. “De hoogte van het krediet is gebaseerd op ervaringen uit buurgemeenten en input van een externe partij die gespecialiseerd is in het realiseren van infrastructurele verkeerstechnieken”, aldus het college in het voorstel aan de gemeenteraad. Hoewel de aanschaf van een poller slechts enkele duizenden euro’s kost gaat in de aanleg en onderhoud van het systeem dus aanzienlijk meer geld zitten.

Als de gemeenteraad akkoord gaat met de aanschaf van de poller, wordt deze naar schatting halverwege 2025 geplaatst.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Maatschappij Oegstgeest Nieuwbouw Almondehoeve

Laatste Nieuws

Gösta 'de soundtrack van Leiden' van den Burg ontvangt Gouden Speld van Verdienste

17 oktober 2026

Vlietweg weer open na verwoestende brand in silo en loods

17 oktober 2026

Cultuur071 - Aanbevolen met theatertips van de Stadsgehoorzaal, Leidse Schouwburg en Theater Ins Blau

17 oktober 2026


Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×