(Foto: Mark Uyl)

Suzanna Jansen spreekt bij Kunstkring Leiderdorp over haar nieuwe boek

Schrijfster Suzanna Jansen geeft op dinsdag 11 maart bij Kunstkring Leiderdorp een lezing over haar nieuwe boek ‘De omwenteling, of de eeuw van de vrouw’. Hierin schetst zij de afgelopen eeuw vanuit het perspectief van de vrouw.

De moeder van Suzanna Jansen, Betsy, is geboren in 1922, het jaar waarin vrouwen voor het eerst konden stemmen bij de Tweede Kamerverkiezingen. Vanuit het perspectief van haar moeder, haar oudere zus en zichzelf vertelt zij hoe vrouwen leefden binnen de marges van ondergeschiktheid en dienstbaarheid, en hoe de strijd verliep om te worden behandeld als gewoon mens. Hiermee legt zij de anatomie bloot van de tergend trage, maar niet te stuiten omwenteling van de emancipatie. En ze toont dat de genderverhoudingen van onze tijd hierin hun wortels hebben.

De lezing wordt gehouden in de Scheppingskerk, Van Poelgeestlaan 2, Leiderdorp. Aanvang is 20.00 uur en de deuren gaan om 19.30 uur open. De toegang voor niet-leden bedraagt 8,00 euro.

Advertentie

Cultuur Leiderdorp


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×