De gemeente Leiden begint met het aanbieden van de cursus ‘Politiek Actief‘ voor iedereen die geïnteresseerd is in de lokale democratie en misschien zelfs interesse heeft om politiek actief te worden, maar nog niet precies weet wat de mogelijkheden zijn. De cursus wordt verzorgd door ProDemos – Huis voor democratie en rechtsstaat.
Wat doet de gemeente? Welke plek heeft de gemeente in het bestuur van Nederland? Hoe werkt de besluitvorming binnen de gemeente? Wat doet een raadslid? Op deze en andere vragen krijgen de deelnemers aan de cursus antwoord. Ook is er een training debatteren en zijn er ontmoetingen met raadsleden en bestuurders uit de gemeente. Zo krijgen deelnemers ervaring uit de praktijk mee en trainen ze nuttige vaardigheden.
De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten die worden gehouden op 2 april, 9 april, 16 april, 7 mei en 14 mei. Meedoen is gratis. Op dinsdag 27 mei kunnen de deelnemers ook een vergadering van de gemeenteraad bijwonen.
De gemeente vindt het belangrijk dat de groep deelnemers aan de cursus zo divers mogelijk is. Op die manier komen verschillende invalshoeken aan bod. De gemeente benadrukt daarom dat iedereen welkom om mee te doen. De cursus en het lesmateriaal zijn zeker ook toegankelijk mensen met een fysieke beperking.
Programma
Bijeenkomst 1: introductie en kennismaking
Hoe wordt Nederland bestuurd en wat is daarin de plaats van de gemeente? Verkiezingen / politieke partijen
Bijeenkomst 2: de gemeente
Hoe werkt de gemeente? De besluitvorming binnen de gemeente. Beïnvloeden van de besluitvorming
Bijeenkomst 3: de gemeenteraad
Taken en rollen van de gemeenteraad. De instrumenten van een raadslid. Speeddaten met gemeenteraadsleden
Bijeenkomst 4: training overtuigend debatteren
Bijeenkomst 5: basiskennis gemeentefinanciën en de raadsvergadering
Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907