Woning Dankmeijerpad dicht wegens thuisprostitutie

Burgemeester Heijkoop heeft een woning aan het Dankmeijerpad in Leiden gesloten vanwege illegale prostitutie. Het pand moet drie maanden dicht blijven.

Toezichthouders en algemeen opsporingsambtenaren van het prostitutieteam van het Haags Economisch Interventieteam troffen na controle een sekswerker aan in een van de appartementen. De controle bij de woning vond plaats na een melding via M. (Meld Misdaad Anoniem).

Seksinrichting
Het exploiteren van een seksinrichting zonder vergunning is in strijd met de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) van de gemeente Leiden. “Illegale prostitutie brengt de sekswerkers in een kwetsbare situatie, omdat het vaak onder de radar blijft en er maar beperkt toezicht op is. Hierdoor liggen criminele activiteiten zoals uitbuiting en mensenhandel op de loer”, zo laat de gemeente weten. “Dit kan ingrijpende gevolgen hebben voor de betrokkenen en het kan het leiden tot overlast voor omwonenden.”

Thuisprostitutie
Hoewel thuisprostitutie in Leiden niet is toegestaan, is het de afgelopen maanden al een aantal keer geconstateerd. “Als verhuurder van een pand is het daarom belangrijk om duidelijk af te spreken en vast te leggen in het huurcontract hoe een huurder de woning moet gebruiken en om er ook op toe te zien dat die afspraken worden nagekomen”, aldus de gemeente Leiden.

Advertentie

112 Sleutelstad Leiden Maatschappij


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×