Bij een eerdere vergunningaanvraag tekende de tennisclub een blaashal in op het eigen terrein. (Afbeelding TC Roomburg)

PvdD wil duidelijke regels voor tijdelijke blaashallen

Om te voorkomen dat Leiden zomaar vol wordt gezet met blaashallen pleit raadslid Malcolm Jones van de Partij voor de Dieren voor regelgeving rond de tijdelijke hallen die voor sportclubs uitkomst bieden in de wintermaanden. De beschikbare zaalruimte in Leiden wordt dan jaarlijks flink overtekend.

“Er moeten gewoon regels komen net als bij andere bouwwerken”, vindt Jones. “Nu worden die omzeild door een tijdelijke vergunning aan te vragen. Dan gelden allerlei regels niet. Bijvoorbeeld over de hoogte van zo’n hal. Maar nu wordt er voor een blaashal in het Roomburgerpark een vergunning aangevraagd voor veertien jaar. Dat is natuurlijk niet tijdelijk te noemen, maar dient er alleen voor om niet aan de regels te hoeven voldoen. Die gelden namelijk pas vanaf vijftien jaar.”

PvdD-raadslid Malcolm Jones wil dat de gemeente Leiden regels opstelt waar tijdelijke blaashallen aan moeten voldoen.

Tennisclub
Aanleiding voor Jones om nu in actie te komen, is de aanvraag voor een tijdelijke blaashal in het Roomburgerpark. Daar wil tennisclub Roomburg op het eigen terrein een blaashal neerzetten om de wintermaanden te overbruggen. Het raadslid is niet tegen blaashallen, maar wil dat er duidelijke regels komen die ook gelden voor tijdelijke vergunningen. Bijvoorbeeld een maximumhoogte van vier meter. Volgens Jones kan dat best. “Ik heb dat zelf als student in Groningen ook meegemaakt. Dat heb je alleen niet één blaashal met vier tennisvelden, maar vier kleine blaashallen.” De Vrienden van het Roomburgerpark hebben net als vorig jaar bezwaar gemaakt tegen de aangevraagde vergunning voor de blaashal bij de tennisclub.

Advertentie

Leiden Maatschappij Politiek


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×