De inzendingen voor 'Heel Leiden Bakt Oranje'. (Foto's: Emile van Aelst)

Thuisbakkers maken zoete kunstwerkjes voor 'Heel Leiden Bakt Oranje'

Thuisbakker konden dit jaar bij de Sligro in Leiden hun eigen baksels inleveren voor de wedstrijd ‘Heel Leiden bakt Oranje’. De taarten en gebakjes werden beoordeeld door een deskundige jury met bekende namen uit MasterChef Holland en Heel Holland Bakt.

De baksels werden beoordeeld door een vakkundige jury. Teun Bakker is topkok en culinair specialist van Sligro, waar de wedstrijd werd georganiseerd. Mai Honkoop en Mascha Smit waren beiden deelnemers aan MasterChef Holland. Eefje Friedhoff is eigenaar van Eefsfood en schrijfster van de bestseller ‘Zoete Zooi’. Kim Stolzenbach maakte de jury compleet, zij was finalist van Heel Holland Bakt in 2024.

Zo’n tien baksels waren aangemeld voor de wedstrijd, maar uiteindelijk kwamen er vier inzendingen binnen. De zusjes Julia en Lisa Boks maakten een creatieve taart met de naam van de koning erop. Polun Wong maakte een kleurrijke en frisse taart met sinaasappel. Annemiek Haneveld koos voor een kunstige taart met meerdere elementen om Koningsdag samen te vatten. Tot slot bakte Marc Newsome een taart die op het oog wat eenvoudig lijkt, maar met een frisse smaak.

Hoewel er maar vier taarten waren om te beoordelen, had de jury drie kwartier nodig om tot een winnaar te komen. Polun Wong en Annemiek Haneveld eindigden op de gedeelde derde plaats. De zusjes Julia en Lisa Boks werden tweede en Marc Newsome ging er met de eerste prijs vandoor: hij won een boek van Zoete Zooi én een kookworkshop van Eefje Friedhof.

  • De winnaar van Heel Leiden Bakt Oranje
    De winnaar van Heel Leiden Bakt Oranje
Advertentie

Leiden


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×