(Foto's: Stichting Herdenking Jodenvervolging Leiden)

Leidse Stolpersteine op 4 mei opgepoetst

De Stichting Herdenking Jodenvervolging Leiden heeft op 4 mei weer een poetsdag georganiseerd voor de circa honderd Stolpersteine die inmiddels in Leiden liggen.

De struikelstenen liggen voor de laatste adressen van in de oorlog weggevoerde en in de kampen vermoorde Joodse Leidenaren. “Na de poetsbeurt liggen de steentjes er weer blinkend bij, compleet met verse bloemen en steentjes”, vertelt een van de poetsers.

Het leggen van een steentje is een symbolisch gebaar van herdenking en respect voor de slachtoffers van de Holocaust. De traditie komt voort uit een Joodse gewoonte: het leggen van steentjes op een graf in plaats van bloemen. Steentjes vergaan niet zoals bloemen; ze zijn een blijvend teken dat iemand niet is vergeten en dat er iemand is geweest om de betreffende persoon te herdenken.

Advertentie

Leiden Maatschappij


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×