(Foto's: Marja van Tilburg)

ZZ Leiden door naar halve finale Dutch Play-offs

Zorg en Zekerheid Leiden heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de 711 Dutch Play-offs. Makkelijk ging dat zeker niet, want Landstede Hammers vocht voor de laatste kans om het seizoen nog enige glans te geven. ZZ Leiden kwam in het derde kwart 8 punten achter te staan, maar trok dat in het laatste kwart recht. Met 81-83 werd de winst mee terug genomen naar Leiden. Next up: LWD Basket.

Na een felle opening van Landstede Hammers, wat natuurlijk wel te verwachten was na de Leidse winst van dinsdagavond, nam ZZ Leiden via Brad Greene, Patrick Cartier en Roeland Schaftenaar al snel een voorsprong: 12-19. Door driepunters van Boyd van der Vuurst de Vries en Dylan Penn kwam Landstede iets terug, maar het eerste kwart ging niettemin met 20-25 naar de Leidse formatie.

Met een score van Dimitri Maconda en twee rake vrije worpen van Tajinder Lall begon ZZ Leiden het tweede kwart sterk: 20-29, naar later bleek was dat ook de grootste voorsprong van ZZ Leiden in deze wedstrijd. Een 10-0 run van Landstede noopte Doug Spradley tot het nemen van een time-out. Dat zorgde voor wat meer rust in het bij tijden te onrustige Leidse spel. Met een driepunter op de rand van het rustsignaal tekende Jordan Davis voor een gelijke stand: 44-44.

Enorm lastig
In de tweede helft koos Landstede veelvuldig voor het spleen met de twee centers Kai Edwards en Tydus Verhoeven. Met name Verhoeven maakte het de Leidse verdediging enorm lastig. Na vier minuten nam Spradley bij een 53-48 achterstand voor een time-out. Schaftenaar knalde ijzig kalm een drietje binnen, maar Landstede Hammers liep wel door naar een 59-51 voorsprong. Toch haakte ZZ Leiden weer aan via een score van Cartier, een driepunter van Davis en twee rake vrije worpen van Maconda die hij kreeg na de vierde fout van Penn: 61-58.

In het laatste bedrijf kwam ZZ Leiden door een score van Maconda en een driepunter van Cartier binnen twee minuten op gelijke hoogte. Foutenlast bij de lange Leidse mannen zorgde ervoor dat Jeroen van der List ook nog in het veld kwam en meteen ook scoorde. Via scores van Lall en Davis liep ZZ Leiden uit naar 68-71, wat resulteerde in een time-out van Landstede Hammers. Verhoeven scoorde meteen uit die time-out, maar daarna kwam Lall met een driepunter door, miste Quincy Anderson twee vrije worpen en tekende Maconda voor een and-1: 70-77 met iets meer dan twee minuten te gaan.

Beelden
Het was echter geen definitieve knock-out, want binnen een halve minuut antwoordde Landstede met driepunters van Anderson en Van der Vuurst de Vries. Schaftenaar liet vervolgens wel een vrije worp liggen, maar naar de score van Cartier moest toch echt even op de beelden gekeken worden. Was het 24 seconden of niet. Dat was het niet en dus werd het 76-80 met nog 37 seconden te gaan. Daarna moest er ook nog nader gekeken worden of een uitbal op de baseline voor de Leidse ploeg moest zijn. Meteen werd een fout gemaakt op Lall, die één vrije worp benutte voor 76-81. Uit de laatste time-out van Landstede scoorde Chandler Turner een driepunter: 79-81.

LWD Basket
Bij de balinname verloor de Leidse ploeg de bal, maar Schaftenaar blockte het schot van Verhoeven, waarna opnieuw Lall naar de vrije worplijn werd gestuurd. Met nog acht seconden te gaan, schoot hij wederom één vrije worp raak voor 79-82. Heel slim maakte Lall daarna een fout op een dribbelende Leon Williams, die dus geen driepunter kon schieten. Wel benutte hij zijn beide vrije worpen voor 81-82. Spradley nam een time-out met nog 2,7 seconden op de klok om zijn ploeg op de aanvallende helft in te laten nemen. Dit keer werd Maconda op de lijn gezet. Zijn eerste vrije worp ging raak, de tweede mis, maar er was verder ook geen tijd voor Landstede om een driepunter te schieten.

Met een negende nederlaag op rij was het seizoen voor de Hammers over. ZZ Leiden treft in de halve finale LWD Basket. De eerste wedstrijd is aankomende dinsdag in Leeuwarden. ZZ Leiden speelt volgende week donderdag thuis tegen de Friezen.

Jordan Davis en Patrick Cartier waren allebei goed voor 13 punten. Roeland Schaftenaar en Brad Greene kwamen ieder tot 12 punten. Tajinder Lall tekende voor 11 punten. Met 10 punten speelde Dimitri Maconda zich ook nog in de dubbele cijfers.

Leiden Sport


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×