Oegstgeest werkt actief aan het actualiseren van het discriminatiebeleid in de gemeente. Voornamelijk de vindbaarheid van de voorzieningen tegen discriminatie kan volgens de gemeenteraad een stuk beter.
Eind vorig jaar riep de gemeenteraad het college al op om het beleid zichtbaarder te maken en meer samen te werken met organisaties zoals scholen en verenigingen.
Tijdens de commissievergadering van dinsdagavond werd de voortgang op dit punt besproken. In 2024 werden er zestien meldingen gedaan van discriminatie in het dorp. “En er zijn heus wel meer gevallen geweest, maar die zijn niet gemeld”, stelt wethouder Tim van Tongeren.
Wethouder Tim van Tongeren over het antidiscriminatiebeleid.
Zichtbaarheidscampagne
Om de mogelijkheden om discriminatie te melden bekender te maken, werkt de gemeente samen met Stichting Inclusie en Discriminatiebestrijding (iDb) aan een zichtbaarheidscampagne. Hiervoor zullen lokale en sociale media worden ingezet. “Maar hoe kunnen we de campagne ook goed richten op jongeren”, wilde PrO-raadslid René Sepers nog weten. Volgens Van Tongeren wordt er gericht campagne gevoerd op scholen, door middel van gastlessen.
Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907