Veerle Bakker verbetert Nederlands record op de 3.000 meter steeplechase, een week naar Nederlandse titel. (Foto: Erik van Leeuwen)

Drie keer succes voor atleten Leiden Atletiek

Veerle Bakker heeft het Nederlands record op de 3.000 meter steeplechase verbeterd. Zaterdag 9 augustus voltooide zij in het Belgische Oordegem het zware onderdeel in 9.25,53. De loopster van Leiden Atletiek was daarmee bijna twee seconden sneller dan Irene van der Reijken ruim vier jaar geleden.

Nog geen week na haar nationale titel op de steeple greep Veerle de sterk bezette internationale wedstrijd in Oordegem aan om haar grenzen te verleggen. Ruim acht tellen na de Franse winnares Flavie Renouard legde Bakker beslag op de vijfde plaats en op het nationale record.

De zomer kan voor de 27-jarige atlete een nog mooier vervolg krijgen als zij zich plaatst voor de wereldkampioenschappen van 13 tot en met 21 september in Tokio. Aan de directe limiet van 9.18 voldoet zij weliswaar nog niet, maar de kans bestaat dat de toelatingseisen in haar voordeel worden bijgesteld.

Kwalificatietermijn
In een vergelijkbaar schuitje zit Bakkers clubgenote Amina Maatoug. Ook zij hoopt zich te kwalificeren voor de Wereldkampioenschappen, maar dan op de 1.500 meter. Ze komt daarvoor al in de buurt van de vereiste limiet. In Oordegem finishte de 22-jarige Leidse als negende in een knappe 4.05,96. De WK-limiet (4.01,50) lijkt binnen handbereik, maar ook het einde van de kwalificatietermijn (24 augustus) nadert voor de nummer 2 van het NK van vorige week.

Joas van Hellemondt bevestigde nog geen week na zijn bronzen NK-medaille zijn goede vorm. In Oordegem werd de 20-jarige atleet van Leiden Atletiek tweede op de 110 meter horden in een nieuw persoonlijk record van 13,40.

Leiden Sport


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×