(Foto's/video: Chris de Waard)

Tijdelijke Lammebrug bijna op z'n plek

Nadat de afgelopen dagen al werd gewerkt aan het bruggenhoofd aan de kant van de Europaweg van de tijdelijke Lammebrug, is woensdag het water overgestoken met de enorme stalen elementen die samen de noodbrug vormen die het verkeer gaat afwikkelen als de oude Lammebrug wordt gesloopt.

Vanaf 8.30 uur werd de ene na de andere stalen strook op z’n plek gelegd, waarna ze boven het water aan elkaar worden geklonken. Gezamenlijk vormen ze de tijdelijke brug die het verkeer de komende jaren gaat afwikkelen.

Daarvoor waren eerst pontons op hun plek gevaren, waarop hoogwerkers werden getakeld. Tijdens de werkzaamheden werden de tunnel tussen de Vlietweg en Cronesteyn voor de veiligheid regelmatig even afgesloten voor het verkeer.

De komende maanden wordt er gewerkt aan het afmaken van de brug en de tijdelijke weg. Pas eind november gaat de tijdelijke weg, inclusief de tijdelijke Lammebrug, open voor het verkeer. Daarna beginnen de sloop- en nieuwbouwwerken aan de permanente Lammebrug.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Leiden Regio Voorschoten Zoeterwoude RijnlandRoute

Laatste Nieuws

Kijk terug: Taptoe 2026

2 oktober 2026

Willem-Alexander in Leiden voor rapport koloniale verleden

2 oktober 2026

Pillenfabriek op grens met Leiden mag er komen

2 oktober 2026


Advertentie

Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×