Medewerkers en omwonenden in protest. (Foto's: Bram Aartman)

Luid protest Wereldmuseum Leiden voor Gaza

Wereldmuseum Leiden kwam maandag tijdens het luchtalarm in actie om aandacht te trekken voor het Nederlandse beleid omtrent het conflict in Gaza. Op de stoep voor het museum verzamelden de medewerkers zich gekleed in rood en gewapend met pannen en trommels om een tegengeluid te creëren.

Na het luiden van het luchtalarm sloegen ze vijf minuten lang op potten en pannen terwijl ze een rode lijn vormden voor de ingang van het museum. Ze trokken hiermee een figuurlijke grens tegen de genocide in Gaza. Met deze actie wilden ze duidelijk maken dat ze het niet eens zijn met hoe de regering met de situatie omgaat.

“We spreken ons hiermee uit tegen het genocidale geweld dat wordt uitgevoerd door de Israëlische staat tegen Palestijnen en de steun die de Nederlandse overheid daaraan geeft”, laat het museum weten.

Wereldmuseum Leiden en vele andere organisaties door heel het land doen mee met de actie #wijwerkenhiernietaanmee. Deze is bedoelt als tegengeluid tegen het huidige beleid dat Nederland voert met betrekking tot het Gaza-conflict. Ze willen dat de regering serieus in actie komt.

Felix Straatsma in gesprek met inhoudelijk directeur Wayne Modest van Wereldmuseum Leiden over het protest.

Advertentie

Leiden Maatschappij


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×