De proef met de zogenoemde Doorstroommakelaar is een succes. Dat concludeert het initiatief twee jaar na de start. In die tijd wisten 57 huishoudens van 55-plussers te verhuizen van eengezingswoningen naar een kleinere woning. Daarmee kwamen grotere woningen vrij voor gezinnen, die op hun beurt weer sneller aan een huis konden komen.
De Doorstroommakelaar helpt ouderen die kleiner willen wonen bij het vinden van een nieuwe huurwoning en het regelen van de verhuizing. Die persoonlijke begeleiding blijkt volgens de betrokken partijen de sleutel. “Mensen die een drempel ervaren om te verhuizen, krijgen zo net dat extra zetje. En dat helpt ook de doorstroming op de woningmarkt”, aldus stuurgroepvoorzitter Hanneke Kuipers.
Structureel
De resultaten werden deze week gepresenteerd tijdens een feestelijke bijeenkomst met wethouders, corporaties en huurdersorganisaties. Bewoners waardeerden de aanpak met een rapportcijfer van 8,6.
Omdat de pilot succesvol is verlopen, hebben de vijf woningcorporaties (De Sleutels, Ons Doel, Portaal, Rijnhart Wonen en Wooncorporatie WYWonen) samen met de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten en Zoeterwoude besloten de Doorstroommakelaar structureel voort te zetten.
Leiden Leiderdorp Maatschappij Oegstgeest Voorschoten Wassenaar ZoeterwoudeSleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907