Proevers kiezen blind voor Camino de Caza als hutspotwijn 2025. (Foto's: Emile van Aelst)

Proevers kiezen de Camino de Caza als 3 Oktober hutspotwijn van het jaar

Tot vier jaar geleden was het vrijwel ondenkbaar dat je een goede rode wijn bij de 3 oktober hutspot dronk. René Preenen en Yvo Erades veranderden dat beeld. Nu kiezen Leidenaren elk jaar een nieuwe hutspotwijn.

René Preenen (PR commissielid 3 October Vereeniging) en Yvo Erades (eigenaar Wijnhandel Noordman en wijnwinkel La Bordelaise) organiseerden vier jaar geleden een kleine hutspot- en wijnproeverij voor enkele commissieleden van de 3 October Vereeniging. Er werden bij de hutspot drie wijnen blind geproefd en de winnaar werd uitgeroepen tot hutspotwijn van het jaar. De reacties waren zo leuk dat het een jaarlijkse proeverij werd. Wat begon met zes commissieleden is uitgegroeid tot een proeverij met ruim tachtig deelnemers.

Spaanse wijn
Op de terrasboot van ‘Eet- Drink- en Kunstlokaal Vooraf en Toe’ werd genoten van een hutspotmaaltijd en drie Spaanse wijnen. De wijnen werden ook nu weer blind geproefd. Na afloop werd vrijwel unaniem de wijn Camino de Caza als hutspotwijn 2025 gekozen.

Deze rode wijn uit Almansa wordt gemaakt van Garnacha Tintorera en Monastrell. Het is een volrode wijn met een krachtig aroma van vanille, rijp rood fruit en een lichte kruidigheid. Vol, krachtig en mooi in balans, precies wat je nodig hebt bij de stevige, hartige smaken van hutspot.

Te koop
De 3 Oktober Hutspotwijn is te koop bij wijnhandel Noordman en wijnhandel La Bordelaise. Van elke verkochte fles wordt een gedeelte afgedragen aan de 3 October Vereeniging.

Advertentie

Economie Leiden Leidens Ontzet 2025


Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×