De open dag bij het Asielzoekerscentrum in Leiderdorp was volgens wethouder Gebke van Gaal een groot succes. Afgelopen zaterdag was iedereen welkom om achter de schermen te komen kijken bij het azc aan het Elisabethhof en een gesprek te voeren met medewerkers en inwoners.
Momenteel verblijven er 173 alleenstaande mannen in het azc in afwachting van een status. Tijdens de open dag gaven zij een inkijkje in hun leven: een marktplein met Syrische live muziek en kraampjes vol verhalen uit hun geboorteland. Boven in het gebouw werd Arabische les gegeven, koffie met zoete lekkernijen geserveerd en kon men een pop-up museum over Eritrea bezoeken. “Verbinding, trots, nostalgie en respect zijn de woorden die me zijn bijgebleven van deze inspirerende open dag”, aldus wethouder Van Gaal.
Integratie
Volgens de gemeente verloopt de integratie in het asielzoekerscentrum op rolletjes: 65 procent van de bewoners heeft al betaald werk en 7 bewoners zijn actief bezig met vrijwilligerswerk. “De sfeer op locatie is overwegend rustig, op slechts enkele kleine incidenten na”, vertelt de wethouder. “De openheid en gastvrijheid op de open dag straalde uit hoe belangrijk het is voor bewoners om hun veilige thuisbasis te laten zien.”
Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907