Schrijversdorp Oegstgeest viert honderd jaar Jan Wolkers. In aanloop naar de honderdste verjaardag worden er verschillende activiteiten georganiseerd om het leven van de beroemde schrijver te vieren met als slotstuk een jubileumdiner in Kasteel Oud Poelgeest op 25 oktober vanaf 18.00 uur, een dag voor de verjaardag.
De viering van honderd jaar Jan Wolkers is begonnen tijdens Oegstgeest Ontmoet. Op woensdag 24 september werden er door dorpsgenoten, bekenden en twee nichtjes van Wolkers herinneringen aan hem opgehaald in Kasteel Oud Poelgeest.
Programma
Het hoogtepunt is het jubileumdiner in Kasteel Oud Poelgeest. Tijdens deze avond gaat Wolkers-biograaf Onno Blom voordragen uit zijn werk. Er wordt een speciale Wolkers wandelroute georganiseerd op 22 oktober. Die was zo snel volgeboekt dat organisator Marjolijn van der Jagt tegenover Sleutelstad al bekendmaakt dat 24 oktober een extra wandeling wordt georganiseerd. Aanmelden is wel verplicht.
Het hele dorp viert de verjaardag. Zo kan er bij Kin Sushi een speciale Wolkers Sushi Box besteld worden. Het restaurant, gelegen in Wolkers geboortehuis, bereidt sushi met de lievelingssmaken van de schrijver. In de Rijnlandse Boekhandel en Bibliotheek Bollenstreek/Oegstgeest is er speciaal aandacht voor het werk van Wolkers en is er een unieke Wolkers boekenlegger verkrijgbaar met daarop het gedicht ‘De Herinneringen’ van Wolkers.
Repertoire
Jan Wolkers is een van de bekendste schrijvers van Nederland, met werken als ‘Terug naar Oegstgeest’ en ‘Turks Fruit’, de inspiratiebron voor de gelijknamige film. Ook schreef Wolkers gedichten en was hij een beeldhouwer en schilder.
Sleutelstad Media
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907