Schermtalent Zachary de Voogd (14) uit Oegstgeest heeft op jonge leeftijd al veel mooie prijzen in ontvangst mogen nemen. Zo werd hij afgelopen jaar Nederlands kampioen in zijn leeftijdscategorie onder veertien jaar en won hij zilver in de categorie onder zeventien jaar. Daarnaast werd hij ook nog sporttalent van het jaar in Oegstgeest tijdens de sportverkiezingen.
De Voogd kwam al vroeg in aanraking met de sport. Toen hij vijf jaar oud was werd zijn interesse voor de sport voor het eerst gewekt. ”We waren op vakantie in Zwitserland en ik was televisie aan het kijken. Want, wat doe je anders in Zwitserland?” Op dat moment werden de Olympische Spelen in Rio de Janeiro uitgezonden. ”Toen ik dat zag dacht ik, ja, dat wil ik ook doen”, vertelt hij. De Voogd moest toen nog wel een tijdje wachten. ”Het is niet zo handig om een vijfjarig jochie een degen te geven”, aldus de Voogd. Uiteindelijk is hij op zijn zevende echt begonnen met schermen.
Inmiddels traint de Voogd bij drie verschillende schermverenigingen, waaronder de Leidse schermvereniging AEW. ”Dit geeft meer uitdaging, want zo kun je tegen veel verschillende tegenstanders spelen. Anders is het best wel eenzijdig”, vertelt hij. Sinds ongeveer zijn negende doet de Voogd al mee aan wedstrijdschermen in Duitsland en België. Hiermee doet hij veel ervaring op. ”In Nederland is de sport nog best wel klein, terwijl schermen in Duitsland al wat groter is”, legt hij uit.
Toekomst
In Nederland staat De Voogd al eerste op de ranglijst. Komend jaar hoopt hij zich te kwalificeren voor het Europees Jeugdkampioenschap in Georgië en het Wereld Jeugdkampioenschap in Brazilië. ”Het gaat denk ik wel lukken, als ik goed mijn best doe.” Voor de toekomst heeft de Voogd grote plannen: ”Ik hoop wel wereldkampioen te worden. Misschien een grote ambitie, maar ik ga er hard voor werken.”
Sport071: schermtalent Zachary de Voogd wil naar EK en WK.
Oegstgeest SportSleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907