(Foto's: Rutger Kooijman)

Ook oud-stadsdichter Zoë van de Kerkhof heeft haar eigen steen

Voor de deur van de woning van Zoë van de Kerkhof is afgelopen vrijdagmiddag een steen onthuld ter ere van haar stadsdichterschap. Van de Kerkhof mocht zich van april 2022 tot en met april 2025 stadsdichter van Leiden noemen.

“Traditiegetrouw eren wij de voormalige stadsdichter met een herdenkingssteen voor zijn of haar woning”, zegt Christel Schollaardt van het Leids Literair Landschap dat verantwoordelijk is voor het stadsdichterschap.

Een verrassing was het vrijdag al niet meer voor Van de Kerkhof. “Een maand geleden kwam de stratenmaker bij mij de stadsdichterssteen leggen. Ik kan er toch ook niks aan doen dat er een dooie bij jullie is. Ik ben die dooie zei ik toen wat ongemakkelijk. We moesten daarna samen hard lachen.”

Van de Kerkhof noemt de herdenkingssteen ‘een enorme eer’. “Dit is dus ook wat er in mijn hoofd afgelopen jaar gebeurd is”, zegt ze verwijzend naar de opmerking van de stratenmaker.  “Ik vond gedenkstenen meer iets voor ‘dooie’ of burgemeesters. Maar door de trots van de stratenmaker realiseerde ik mij ineens hoe gaaf het is om een steen te hebben. Een ongelofelijke eer. Dat is het.” De steen werd ontworpen door Nina kleingeld van Stikstof Studio uit Leiden.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Cultuur Leiden Maatschappij

Laatste Nieuws

File op A44 door ongeval

15 oktober 2026

Gemeente Leiderdorp waarschuwt voor isolatiebedrijven aan de deur

15 oktober 2026

Met onthulling kunstwerk 'Vallende Ruiter' renovatie Koepoortsbrug afgerond

15 oktober 2026


Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×